Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (24)
Hukiewicz Maria 1909?
TematRadom – terror na co dzień
Data wydarzenia1939.11-1945.01.16
LokalizacjaRadom
Bischoff Krystyna 1919?
TematRadom – terror na co dzień
Data wydarzenia1939.09-1945.05.09
LokalizacjaRadom
Pęczkowski Jan 07.01.1923, Kamieńsk
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.09.04-1944.09.04
LokalizacjaWarszawa, Kościół św. Antoniego, ul. Senatorska 31
Prząda Marian 12.09.1920, Kraków
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Harmęże, Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Niedojadło Eugeniusz 21.11.1919, Tarnów (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof
Rożek Stefania 30.08.1917, Lwów (dziś: Ukraina)
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01.18-1944.04
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Buchenwald (Niemcy)
Paczyński Józef 29.01.1920, Wadowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.14-1944
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Bydgoszcz KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Flossenbürg (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Jeleń Piotr 15.01.1921, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.05-1943.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz)
Szewczyk Jan 15.02.1921, Nowy Sącz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1943
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Sowa Kazimierz 28.12.1923, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01.05
LokalizacjaKL Auschwitz I
Plaskura Józef 23.01.1911, Brzeszcze
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.08
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Marchwicka Stanisława 23.10.1899, Oświęcim
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1940-1945.07.01
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Plac apelowy Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Drezno (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Mikołajski Zdzisław 28.09.1913, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01.09-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau)
Mączka Zofia 30.11.1905, Kraków
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1942-1943
LokalizacjaKraków Częstochowa KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa Tarnów (woj. małopolskie)
Pisula Maria
TematTajne nauczanie – Małopolska
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaLwów (Ukraina) Sędziszów Małopolski Tajęcina Ostrów Mazowiecka, Zakład Regeneracji Podkładów Kolejowych "Nasycalnia", ul. Fabryczna 12 Iwierzyce
Plath Anna 1882?
TematPolacy, Kaszubi, Niemcy – przed ludobójstwem
Data wydarzenia1939.05.21-1939.05.28
LokalizacjaKałdowo (pow. malborski)
Stoga Anna
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1944.05-1944.05
LokalizacjaPiekoszów Micigózd KL Auschwitz-Birkenau
Koprowicz Stanisława 17.11.1908, Dobrzyń (pow. lipieński)
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Mokotowa
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.27
LokalizacjaWarszawa, ul. Rakowiecka Warszawa, Dom Pisarzy Towarzystwa Jezusowego, ul. Rakowiecka 61 Warszawa, ul. Fałata Pruszków, Dulag 121
Jakubowski Romuald 07.12.1921, Warszawa
Temat