Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (74)
Chmielewski Daniel 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.18-1941.09.13
LokalizacjaKowalicze (Białoruś, obwód miński, rejon starodoroski) Marysin (Białoruś) Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Kotłas (Rosja, obwód archangielski) posiołek Timszer (Rosja, Republika Komi, Rejon ust-Kulomski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bojko Stefan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.09
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina), Nezależnosti 37 rejon kustanajski (Kazachstan, obwód kustanajski)
Graczkowski-Oleszczuk Włodzimierz 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.02.18-1942.04.04
LokalizacjaSoleczniki (Litwa) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Monczegorsk (Rosja, obwód murmański) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Nukus (Uzbekistan)
Herbik Władysław 1900
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.05.14-1941.11.14
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3)
Gniadek Józef 1910
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.20-1941.09.18
LokalizacjaMiory (Białoruś, obwód witebski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Weinar Władysław 1898
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.11 - 1941.09.21
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Ługańsk (Ukraina), więzienie śledcze, ul. 23 linia 4 Kurja (Rosja, Republika Komi, rejon troicko-pieczorski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Handel Zygmunt
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29-1941.11
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) stacja kolejowa Nadwórna (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Kijów (Ukraina) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Czet-Pieski (Rosja, obwód tomski) Buzułuk, stacja kolejowa (Rosja, obwód orenburski)
Bernacki Michal 1898
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939 - 1942.02.17
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Republika Komi (Rosja)
Bielski Emil 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.29
LokalizacjaBarbarówka Wierchniaja Tojma (Rosja, obwód archangielski) Krasnoborsk (Rosja, obwód archangielski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan)
Wilarski Mieczysław 1920
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.25 - 1941.09.22
LokalizacjaKlesów (Ukraina, obwód rówieński, rejon sarneński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Irak
Żurowski Franciszek
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.23 - 1941.09.23
LokalizacjaWorniany (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki), Więzienie Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Adamowicz Alfons 15.12.1906, Białystok
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Murmańsk (Rosja, obwód murmański)
Babiarz Józef 13.03.1909, Łańcut
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.03
LokalizacjaKamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Mościska (Ukraina) Dzieleńce (Ukraina) Starobielsk (Ukraina)
Szor Cadok 1912.07.14
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1941.06.28 - 1941.09.13
LokalizacjaKowel (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Cytowicz Michał 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.28-1941.09.11
LokalizacjaKrzywicze (Białoruś) Kazań (Republika Tatarstan, Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50
Markiewicz Adolf 1907
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.10
LokalizacjaPołudniewica (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon szarinski) Buchara (Uzbekistan)
Piotrkowicz Wojciech 1905
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.20
LokalizacjaWuzłowe, stacja kolejowa (Ukraina, obwód lwowski, rejona radziechowski) Kijów (Ukraina) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Taszkent (Uzbekistan) Ługowoje (Kazachstan) Czu (Kazachstan)
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Balter Berek 15.01.1909
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.20-1941.09.01
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bondarewicz Piotr 1896
Temat