Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (69)
Maciorowska Genowefa 04.06.1923, Białogrądy
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1942.01
LokalizacjaSalechard (Rosja, Jamalsko-Nieniecki Okręg Autonomiczny) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Omsk (Rosja, obwód omski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Popow Władysław 1923?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1941.09
LokalizacjaChandała (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Borys Pelagia 20.08.1920, Kąty (pow. łomżyński)
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1941.08
LokalizacjaKrasnyj Jar (Rosja, Republika Ałtaju, Szypunowskij rejon), Sowchoz Dżambuł (Taraz, Kazachstan)
Szczytt Leonard
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Kańsk (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Wilski Zbigniew
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.03.20
LokalizacjaWielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Barnauł (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Czarnecki Jan 1915?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.20-1943
LokalizacjaBarnauł (Rosja, Kraj Ałtajski)
Muracz Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.20 - 1943
Lokalizacja-
Mirańczyk Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.01
LokalizacjaLitwa Reszoty (Rosja, Kraj Krasnojarski), Stacja kolejowa Krasłag (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Świerdzewski Bolesław 1910?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1942.03
LokalizacjaZielonaja Dubrawa (Rosja, Kraj Ałtajski), Rubcowskij swiekłosowchoz Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Raczyński Jan 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14 - 1942.02.02
LokalizacjaSzeskupie (Litwa, okręg wileński, rejon szyrwincki) Tajga (Rosja, obwód kemerowski) Kołchoz „Bolszewik” (Aktogan, Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Borejko Anton
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.10 - 1942
LokalizacjaUral
Pacewiski Stanisław 1916?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaJewgaszyno (Rosja, obwód omski) Ałma-Ata (Ałmaty, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Pornecewicz Maria 1922
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.02.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Kraj Ałtajski (Rosja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Besarab Michał 04.03.1901
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.20-1942.08.28
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Nowogródek (Białoruś) Tambów (Rosja, obwód tambowski) Taszkent (Uzbekistan)
Wiąz Józefa 1918.05.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14 - 1942.06.14
LokalizacjaWilno (Litwa) Czyściunka (Rosja, Kraj Ałtajski) Ługowoje (Kazachstan)
Zieliński Józef 1892
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14 - 1942.03.01
LokalizacjaŻagory (Litwa, okręg szawelski) Reszoty (Rosja, Kraj Krasnojarski), Stacja kolejowa Krasłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Czokpak (Kazachstan)
Młynarz Jakub 1920.01.03
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.15 - 1942.03.22
LokalizacjaWarszawa Kowel (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Mizocz (Ukraina, obwód równieński, rejon zdołbunowski) Ostróg (Ukraina) Kijów (Ukraina) Woroneż (Rosja, obwód woroneski) Buturlinowka (Rosja, obwód woroneski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Turkiestan (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran
Nekanda-Trepka Janusz 1920
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.06.14-1942.03.13
LokalizacjaWilno (Litwa) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Ługowoje (Kazachstan)
Malinowski Tadeusz Giedymin 1920?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.02.19
LokalizacjaWilno (Litwa) Kraj Ałtajski (Rosja) Akyrtobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Glazer Michał 1903
Temat