Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (334)
Kowalska J.
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.01-1942.07.26
LokalizacjaNowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Omsk (Rosja, obwód omski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Pińsk (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Brześć (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Mereczowszczyzna (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Pietropawłowsk (Kazachstan) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Chanty-Mansyjsk (Rosja, Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny – Jugra) Czokpak (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.07.25-1941.09.03
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złoczów (Ukraina)
Marcinkiewicz Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1941.07.25-1941.09.03
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina)
Staszak Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.10-1941.06.28
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tallinn (Estonia)
Paszkowski Józef 25.01.1920, Radziechów (Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.05.15-1942.03.01
LokalizacjaRadziechów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Nowicki Bronisław 1923?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.24-1941.08.27
LokalizacjaBorysław (Ukraina) Rybnik (Ukraina) Podbuż (Ukraina) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Majdan (Ukraina)
Szczygło Jan 20.10.1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.05.24
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Giedroyć Kazimierz 29.09.1908, Grodno (dziś: Białoruś)
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1944.05-1945.02
LokalizacjaBiałobrzegi (pow. białobrzeski)
Czapiński Marian
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1939.10
LokalizacjaKozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy
Sobolewski Tadeusz 1913?
TematArchipelag Gułag – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940-1941.08
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Bączkowski
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.06.02-1943
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Bator Franciszek
TematArchipelag Gułag – Obwód twerski
Data wydarzenia1939.11.15-1940.05.15
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD
Helgard Fritz 1913?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1941.08.26
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Jakubowski Joachim 1897
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12-1941.05
LokalizacjaPółwysep Kolski (Rosja, obwód murmański) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Sawicki Stefan
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.28
LokalizacjaTaszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Sebik Franciszek 1895
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Korolówka (Ukraina) Tłumacz (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Marganiec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Marganiec (Ukraina) Republika Komi (Rosja) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Sawicki Bolesław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23-1941.07.30
LokalizacjaPawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43
Król Czesław 1902
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.28-1943
LokalizacjaZemgale (Łotwa) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kolłag (Rosja, obwód murmański)
Matuszewski Alojzy 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23-1941.08.29
LokalizacjaGriazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Szotkowski Wiktor 1915?
Temat