Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (76)
Fałdyga Adam 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.02.06
LokalizacjaKołotowo (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
en
Raczek Andrzej 1911?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
en
Gołost Aleksander 05.12.1902
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.04.05
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Ozga Józef 1897?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.04
LokalizacjaSzyrwinty (Litwa) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wilno (Litwa) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Nowogródek (Białoruś)
Ley Waldemar 1915?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Kalwaria (Litwa), Obóz interniowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Dawidowski Franciszek
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.08.24
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
en
Michalak Alfred 19.11.1902
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.14-1941.12.14
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś) Homel (Białoruś) Askino (Rosja, Republika Baszkortostanu) Samarłag (Rosja, obwód samarski)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Czerniawski Paweł 1889.03.13
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.24
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Byczkowski Wiktor 1896?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09
LokalizacjaOstróg (Ukraina) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Iwanowo (Rosja, obwód archangielski) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi)
Zatorski Jan 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.07.11
LokalizacjaBirsztany (Litwa), Obóz internowania Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Mołodeczno (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Waligórski Zygmunt
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.01
LokalizacjaMiadzioł (Białoruś) Pleszczenice (Białoruś) Berezyna (Białoruś, obwód miński) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowak Paweł 1904
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24 - 1942.04.21
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kraków Worochta (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Moskwa (Rosja) Mołotowsk (Siewierodwińsk, Rosja, obwód archangielski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Qoʻngʻirot (Uzbekistan, Republika autonomiczna Karakałpacja, Tuman) Shovot (Uzbekistan, wilajet chorezmijski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gmaj Józef 1897
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1941.03.26
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Lwów (Ukraina) Sośwa (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
en
Klahr Febus 1893?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.20-1942.02.22
LokalizacjaBorszczów (Ukraina) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Starokonstantynów (Ukraina) Tajga (Rosja, obwód kemerowski) Ukraina (Rosja, obwód amurski) Margʻilon (Uzbekistan) Czortków (Ukraina) Lwów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Atras Franciszek 1900.10.08
Temat