Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7550)
Grzybowski Klemens
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.13-1942.02.10
LokalizacjaSzlachecki Futor (Ukraina) Dziedowka (Rosja, Kraj Permski) Ługowoje (Kazachstan) Równe (Ukraina)
Lisek Stanisława 1923
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1941.12.01
LokalizacjaBystre (woj. podlaskie) obwód nowosybirski (Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Lisica Jadwiga 03.01.1924, Krzemieniec (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Krzemieniec (Ukraina), Gimazjum samorządowe, ul. Zaułek Trynitarski (ul. Czernichowskiego 8) Rejon leński (Rosja, obwód archangielski) Krzemieniec (Ukraina), Stacja kolejowa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Szarga Władysław 1922
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.18
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bartoszówka (Ukraina, obwód tarnopolski) Biała-Czortkowska (Ukraina), Stacja kolejowa Ustʹ-Kokol (Rosja, Kraj Permski) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski), Stacja kolejowa Farab (Otrar, Kazachstan) Dżyzak (Uzbekistan)
Lis Stefania 1921
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1941
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Republika Komi (Rosja) Kara-Suu (Kirgistan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Szczepaniak Wanda 30.11.1924, Drażna (dziś: Białoruś)
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01-1941.11.25
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Szpak Franciszek 1900
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1943.02
LokalizacjaSierow (Rosja, obwód swierdłowski) Pospiełkowa (Rosja, obwód swierdłowski) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Iwańczuk Stanisława 15.08.1922, Zamłyń (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.11
LokalizacjaRymacze (Ukraina) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Stacja kolejowa Rejon kadamżajski (Kirgistan, obwód batkeński) Ust-Niamo (Rosja, obwód archangielski)
Gorczyca Stefania 05.05.1904, Kamieńskie (Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.12.14
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Mujnak (Uzbekistan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Jagodzińska Irena 23.04.1923 Daniłówka (Pierwamajsk, dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03
LokalizacjaGieorgijewka (Kałbatau, Kazachstan) Ała-Ajgyr (Kazachstan) Obwód frunzenski (Obwód czujsk, Kirgistani)
Wktoruk Henryk
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.13-1942.03.23
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Kąkol Maria
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08.13
LokalizacjaNoszul (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Jachołkowski Wacław 1908?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.12.22
LokalizacjaRejon plesiecki (Rosja, obwód archangielski) Permiłowo (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan)
Walicki Piotr 1914
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.10
LokalizacjaPlesieck (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Woroniuk Wacław 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaMilwa-Berezyna (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Stiepniak (Kazachstan, obwód akmolski)
Banasiewicz Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10- 1942.02.14
LokalizacjaLubieszów (Ukraina) Derewek (Ukraina) Ujemskij (Rosja, obwód archangielski), Ujemski Kombinat Ceramiczny Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Balawender Antonina
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1942.11.01
LokalizacjaDżetygara (Żytikara, Kazachstan) Teheran (Iran) Bredy (Rosja, obwód czelabiński) Qamashi (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Sylwanowicz Nikodem
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaObwód akmoliński (Kazachstan)
Wójcik Wacław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Arciszewski Franciszek 02.11.1908, Łódź
Temat