Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (39)
Fieglar Jakub 1886
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.06
LokalizacjaZałoźce (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Karabas (Kazachstan) Bular Batyra (Zaimka, Kazachstan, obwód żambylski, rejon kordajski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Drozd Piotr 1898
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.02
LokalizacjaPoniatówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) Krupiec (Ukraina, obwód rówieński, rejon radziwiłłowski) stacja kolejowa Michałówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski, rejon łuzski) żambylski obwód (Kazachstan) Prusy (Jampol) (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Wutke Paweł 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30 - 1942.03.26
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Kowel (Ukraina) Chełm Żelechów (Polska, województwo mazowieckie, powiat garwoliński) Brześć (Białoruś) Słonim (Białoruś), Więzienie, ul Sowiecka 56 Orsza (Białoruś) Moskwa (Rosja) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Żambylski rejon (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Nowotroickoje (Kazachstan, obwód kustanajski, rejon karabałycki) Ługowoje (Kazachstan)
Zgroja Kazimierz 1923
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.26
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Frunze (Biszkek, Kirgistan) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski, rejon kordajski)
Grabowy Stanisław 1919.04.10
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.03.15
LokalizacjaPodwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Kilian Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.24 - 1941.09.29
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), plac Katedralny 7 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Troickoje (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon żambylski), koordynaty: 54.57940776436572, 67.68906124524223 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) ockoje (Rosja, obwód orenburski)
Baczewski Ludomir 1911
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.24 - 1941.12.22
LokalizacjaLutne (Ukraina, obwód wołyński, rejon kamieński) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Ural Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rataj Tomasz
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.20 - 1942.01
LokalizacjaKorolówka (Polska, województwo lubelskie) Borszczów (Ukraina), Koszary, ul. Szuchewycza 14 Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Chłopczyce (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski)
Nowak Jan
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1942.02.13
LokalizacjaBakszty Wielkie (Białoruś, obwód miński, rejon mołodecki) Wilno (Litwa) Mejszagoła (Litwa) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Żagory (Litwa), Obóz internowania Pobojsk (Litwa, okręg wileński) Reszoty (Rosja, Kraj Krasnojarski), Stacja kolejowa Kołchoz „Bolszewik” (Aktogan, Kazachstan, obwód żambylski) Ługowaja (Kazachstan, obwód żambylski, rejon imienia T. Ryskułowa), stacja kolejowa
Tymoczko Stanisław 1899.04.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.13 - 1942.02.20
LokalizacjaLwów (Ukraina), Zarząd NKWD (Gmach Elektrowni Lwowskiej), ul. Pełczyńska 55 (ul. Wygowśkoho 55) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Merke, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Kołomyja (Ukraina)
Wierczkowski Antoni 1894.02.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.04.01
LokalizacjaBydgoszcz Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Chełm Rożyszcze (Ukraina, obwód wołyński) Kopaczówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Simanówka (Rosja, obwód nowosybirski) Asino, stacja kolejowa (Rosja, obwód tomski) Nowosybirsk (Rosja) stacja kolejowa Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) obwód żambylski (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Uruski Jan 1898
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.06.22 - 1942.03.07
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 stacja kolejowa Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński) Wierchnieuralsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD, ul. Siewiernaja 1 Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Popiel Józef
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11 - 1942.08.19
LokalizacjaBilitówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Grzymałów, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Republika Komi (Rosja) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Merke, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód żambylski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Cytrynik Dawid
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24-1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Wołogda (Rosja) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Belbałtlag (Rosja, Republika Karelia) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Chełm Warszawa, 1. Szpital Okręgowy im. J. Piłsudskiego, Al. Niepodległości 218
Tarnawski Władysław 1899.07.07
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.01.14 - 1941.09.05
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Żółkiew (Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Obwód odeski (Ukraina) Mołotow (Perm, Rosja, Kraj Permski) Solikamłag (Rosja, Kraj Permski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Zwierzyński Wacław 1908.11.22
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.10.18 - 1942.02.27
LokalizacjaIwieniec (Białoruś) Wołożyn, starostwo powiatowe (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Werdum Piotr 1911
Temat