Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10007)
Bazylewska Ludwika
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1942.09.02-1944.08.20
LokalizacjaKielce, Obóz pracy przymusowej „Hasag-Granat”, ul. Karczówkowska KL Buchenwald (Niemcy)
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Stąpor Jacenty 1877?, Niestachów
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1941-1943.03.12
LokalizacjaKielce, Obóz pracy przymusowej „Hasag-Granat”, ul. Karczówkowska
Górecki Aleksander 1901?
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.05-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Malz Chaim 20.07.1914, Radom
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1941.04-1943
LokalizacjaSzydłowiec (pow. szydłowiecki) Radom Radom, Getto Glinice
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Warchałowska Aleksandra 1914?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.03.01-1943.03.21
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski Staszów (woj. świętokrzyskie) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau Staszów (woj. świętokrzyskie), Ratusz, ul. Rynek 1 Osiek (woj. świętokrzyskie) Staszów (woj. świętokrzyskie), Siedziba Żandarmerii, ul. Poprzeczna/ ul. Kościelna Sandomierz, Zamek Królewski, ul. Zamkowa 12
Gądek Franciszka 1898?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.11.11-1943.11.11
LokalizacjaBrzeście (pow. pińczowski)
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.09-1942.09
LokalizacjaGmina Górno Kielce Łagów (woj. świętokrzyskie) Bieliny (pow. kielecki) Wola Jachowa
Remisz Jan 26.08.1879
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.06.11-1945.01
LokalizacjaLas Rakowski (Las Wolborski) Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski, Getto
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.05
LokalizacjaGmina Górno Daleszyce Nowa Słupia Wola Jachowa
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.06.23-1943.06.23
LokalizacjaKrajno-Parcele Bieliny (pow. kielecki)
Sala Józef 1894?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.29-1944.05
Lokalizacja-
Sala Michał 1892?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1945
Lokalizacja-
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.13-1944.08.13
LokalizacjaSkorzeszyce Górki Napękowskie
Libkind-Lubodziecki Stanisław 24.01.1879, Warszawa
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Podwołoczyska (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Bieniasiewicz Józef 1897
Temat