Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3052)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tumiłowicz Wacław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.06
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa, okręg wileński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Trineknresch Baruch
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Ługańsk (Ukraina), więzienie śledcze, ul. 23 linia 4 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Artiomowsk (Bachmut, Ukraina), Więzienie Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tomaszewski Walenty 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.07.29
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Telega Marcin
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Litene (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Tempiński Antoni 1900.10.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.25
LokalizacjaRejon brzeżański (Ukraina, obwód tarnopolski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Terlecki Eugeniusz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.08.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Zamość Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Taratuta Piotr 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.24
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Lefortowo”, ul. Lefortowskij wał 5 Orzeł (Rosja), więzienie NKWD, ul. Krasnoarmiejskaja 10 Pawłodar ( Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Taraszczewski Wacław 1897.09.17
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.14 - 1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Litene (Łotwa), Obóz internowania Lilaste (Łotwa), Obóz internowania Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Radtke Józef 1900.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Zdołbunów (Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytomierz (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Tadeusiak Franciszek 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Roj Ignacy 1899
Temat