Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5849)
Czartowski Czesław 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.11
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kirow (Rosja) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Warszawa
Ostasiewicz Wacław 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.03 - 1942.04.24
LokalizacjaKirow (Rosja) Dołki (Polska, województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sosnogorsk (Rosja, Republika Komi), Areszt śledczy NKWD, osada Lya-jol 13 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.25-1944
LokalizacjaJaroszewy
Wróblewski Aleksander
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941.05-1942.05.30
LokalizacjaKoźmin (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Liniewo Kościerzyna
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.14-1945.09.15
LokalizacjaPogódki Skarszewy (woj. pomorskie)
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.09-1939.10.15
LokalizacjaSkarszewy Nowy Wiec
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.09-1939.10.25
LokalizacjaJaroszewy Mestwinowo Skarszewy
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.20-1944.11.14
LokalizacjaKarpno (Stare Karpno, pow. kościerski)
Anonim
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.08.17
Lokalizacja-
Niechwiadowicz Bazyli 1898
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.03.13 - 1942.03.29
Lokalizacja-
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Górko-Omielawski January
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łuck (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) stacja kolejowa Kattaqo'rg'on (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Nowosybirsk (Rosja) Ulaniki (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński)
Jania Zbigniew
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.09.14
LokalizacjaAj (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ajagozski), Sowchoz „Mynbułak” Ajagoz (Kazachstan), stacja kolejowa Taraz (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Lwów (Ukraina), ul. Stepana Bandery 1
Koberecki Józef 1909
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1942.02.19
LokalizacjaHorodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Monasterzyska (Ukraina) Husiatyn (Ukraina, obwód tarnopolski) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Kwiatkowski Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.10.21
LokalizacjaOtradnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon bułandyńdki)
Rybak Jan
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.30 - 1942.02.01
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Wołoczyska, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD ul. tankistow 19
Rataj Tomasz
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.20 - 1942.01
LokalizacjaKorolówka (Polska, województwo lubelskie) Borszczów (Ukraina), Koszary, ul. Szuchewycza 14 Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Chłopczyce (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski)
Bednarz Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.08.30
LokalizacjaKazachstan
Bednarczyk Jan
Temat