Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5280)
Chmura Wiktor 1919?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.24-1942.08.18
LokalizacjaCzelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Uniecza (Rosja, obwód briański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kopyść Ryszard 1919?
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.07.06-1942.01.28
LokalizacjaBuriejłag (Rosja, Żydowski Obwód Autonomiczny) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan)
Głowacki Tadeusz 1905
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08
LokalizacjaSeredynki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) Gobszor (Rosja, Republika Komi, rejon przyłuski) Kazachstan Teheran (Iran)
Siekierkowski Mieczysław 1899?
TematArchipelag Gułag – Obwód iwanowski
Data wydarzenia1939.09.17-1942.02
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Dżałał-Abad (Kirgistan)
Denisiuk Piotr 1913
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.05 - 1942.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Drohiczyn (Białoruś) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86/88) Gʻuzor (Uzbekistan)
Marynowicz Władysław
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 -1942.02
LokalizacjaKamionka Strumiłowa (Kamionka Bużańska, Ukraina) Czornoje (Kazachstan, obwód pawłodarski), Sowchoz nr 23
Temerson Aleksander 1902?
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.11-1942.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Łagpunkt „Łapuszka” (Rosja, obwód jarosławski)
Ropelski Aleksander 1918?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.08
LokalizacjaKwitok (Rosja, obwód irkucki) Kermine (Nawoi, Uzbekistan)
Grzybowski Klemens
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.13-1942.02.10
LokalizacjaSzlachecki Futor (Ukraina) Dziedowka (Rosja, Kraj Permski) Ługowoje (Kazachstan) Równe (Ukraina)
Kurzman Zygmunt
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.03-1942.03.26
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Tomasinłag (Rosja, obwód tomski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Qoʻngʻirot (Uzbekistan)
Blachuta Czesław 1923?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.03.09
LokalizacjaPawłodarskoje (Kazachstan, obwód pawłodarski) Ługowoje (Kazachstan)
Marzec Stanisław 1895
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.05
LokalizacjaOziorki (Rosja, obwód swierdłowski) Margʻilon (Uzbekistan)
Biliński Ludwik 1919?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940-1942.11.11
LokalizacjaMizuń Stary (Ukraina) Aleksiejewska (Rosja, obwód archangielski) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Artiomowsk (Bachmut, Ukraina) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski)
Paszkiewicz Zofia 1917, Katowice
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1942.09.27
LokalizacjaKołomyja (Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Lwów (Ukraina) Gʻuzor (Uzbekistan)
Krajewski Wincenty 1914
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.01.23-1942.02.20
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Jużłag (Rosja, obwód irkucki) Margʻilon (Uzbekistan)
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Rozmysłowicz Mieczysław 1922
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.28-1942.05.05
LokalizacjaBiałystok Zaborów Aleksiejewska (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Akmolińsk (Astana, Kazachstan) Karaganda (Kazachstan)
Kozicz Ryszard 1898?
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.02
LokalizacjaRafałówka (Ukraina) Morżenga (Rosja, obwód wołogodzki), Stacja kolejowa Obirkowo (Rosja, obwód wołogodzki, rejon babuszkiński) Tot'ma (Rosja, obwód wołogodzki) Taszkent (Uzbekistan) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki), Kolonia poprawcza, ul. Lewiczewa 1
Terlecki Emilian 1919
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.02
LokalizacjaWolica Derewlańska (Ukraina, obwód lwowski, rejon buski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Ust Zaruba (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Byra Paweł 1898 ?
Temat