Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4862)
Fudali Stefania
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.21
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Podhorki (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kałuski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Obwód archangielski (Rosja)
Domaszewicz Jan 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.27
LokalizacjaZubielewicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Szoksza (Rosja, obwód archangielski) Kagan (Uzbekistan) Nawoi (Uzbekistan), stacja kolejowa
Grajewski Władysław 1921.10.08
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaHłuboczek Wielki, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) rejon kordajski (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Sieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski)
Wnęk Antoni 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09 - 1942.03.14
LokalizacjaToustoług (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) obwód swierdłowski (Rosja)
Wierzbicki Józef 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.23
LokalizacjaTeheran (Iran) Kuchczyce (Białoruś, obwód miński, rejon klecki) Yakkabogʻ (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Siniawka (Białoruś, obwód miński, rejon klecki)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zygmunt Władysław 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.21
LokalizacjaRejon brodzki (Ukraina, obwód lwowski) rejon kotłaski (Rosja, obwód archangielski) Obwód żambylski (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Uss Bronisław 1921
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02 - 1941.10.21
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.07
LokalizacjaButyń (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) Stacja kolejowa Kornaczówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Bieriezniki, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Permski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Iran Palestyna Chorążec
Hollender Schulim 1906, Trzciana (pow. mielecki)
TematTerror rozproszony – podobóz KL Plaszow w Mielcu
Data wydarzenia1942.03.09-1944.06
LokalizacjaMielec, Obóz pracy przymusowej (filia KL Plaszow) Pustków, Obóz pracy przymusowej Wieliczka, Obóz pracy przymusowej ul. Daniłowicza (filia KL Plaszow) Rzeszów, Obóz pracy przymusowej KL Plaszow
Dębski Eugeniusz 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.24 - 1942.02.18
LokalizacjaSiewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Moskwa (Rosja), Presnieńskie Więzienie Przejściowe, 1-j Silikatnyj projezd, 11 Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski)
Nogły Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.10.01
Lokalizacja-
Capiga Władysław 1895
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.01.19-1941.10.26
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Belebej (Rosja, Baszkortostan) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Gudogaje, stacja kolejowa (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Csabak Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.12.18-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Odessa (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Engelsa 64 (ul. Marazliewskaja) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Śniatyń (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20)
Chyliński Aleksander 1914.05.23
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.23-1941.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) stacja kolejowa Inta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kąty (Polska, województwo podlaskie, powiat łomżyński)
Cieśla Mozes 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.22-1941.10.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Michaliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Goluch Władysław
Temat