Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9700)
Poczobutt-Odłanicki Antoni 1904
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.02.10-1941.08.25
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Kolłag (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Przybysz Stanisław 29.10.1905
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.29-1941.08
LokalizacjaMańkowice Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Poźniak Jan 1911?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.10-1941.10.15
LokalizacjaNowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Janów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Zioło Józef 1915
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939-1942.04.03
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Lwów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Żółtkowski Franciszek 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.02
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina) Tarnopol (Ukraina) Jarmolińce (Ukraina), Obóz przejściowy Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wiszniowski Alojzy 1914?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.29-1941.10.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Śniatyń (Ukraina) Stecowa (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Bałta (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Irkuck (Rosja, obwód irkucki)
Zając Władysław 1911?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.11.10-1941.10
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan)
Wyporowski
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10-1941.06
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Wolski Konstanty
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.07-1942.07.22
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Wrzos Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941.09.08
LokalizacjaKowel (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rzęsna Ruska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Paszyński Kazimierz 1909
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1943
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina) Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina)
Hartman Stefan 1913?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23-1941.07.24
LokalizacjaKowel (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina) Młodawa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina) Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Hajduk Wiktor 1924?
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.12-1942.01
LokalizacjaMała Dubrowa (Rosja, obwód kirowski) Margʻilon (Uzbekistan)
Hołdakowski Adolf 1910?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.08.25
LokalizacjaLwów (Ukraina) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zdołbunów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Omeliany (Wielika Omeliana, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zinowicz Wacław 1908?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19- 1941.09.09
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina) Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Karasu (Woroszyłowo, Uzbekistan)
Chodor Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.06-1941.07.29
LokalizacjaSłonim (Białoruś, obwód grodzieński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Żółte Wody (Ukraina, obwód dniepropetrowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Kupiszewska Jadwiga
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.09.03-1941.02.09
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złoczów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina) Podwołoczyska (Ukraina) Ćmielów (pow. ostrowiecki), Stacja kolejowa Pawłosiów Żółkiew (Ukraina) Myczkowce Kijów (Ukraina) Briańsk (Rosja, obwód briański) Moskwa (Rosja) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Terespol (pow. bialski) Brześć (Białoruś) Norymberga (Niemcy), Stalag XIII-a Jarosław (woj. podkarpackie), ul. Konarskiego 10 Dębica, ul. Świętosława 31
Chodorowski Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.15-1942.02.23
LokalizacjaWasiliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Szczuczyn (Białoruś) Szczuczyn (Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor oo. Pijarów) stacja kolejowa Różanka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Słonim (Białoruś) Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Stołpce (Białoruś) Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 stacja kolejowa Krasiwaja (Kazachstan, obwód akmolski, rejon jesilski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Smoleńsk (Rosja) Moskwa (Rosja) Obwód północnokazachstański (Kazachstan) stacja kolejowa Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon siemionowski) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Usolłag (Rosja, Kraj Permski) Jesil, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód akmolski) Astana (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Tkaczuk Modest
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.26 - 1941.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Zahajce Wielkie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon szumski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Krzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Palestyna
Baliński Kazimierz 1901
Temat