Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9625)
Taul Roman 28.02.1917, Bytom
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06.24-1944.09.30
LokalizacjaKraków KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Koczorowski Józef 01.02.1919, Poznań
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.05.09-1944.11.01
LokalizacjaKL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Krokowski Jan 08.05.1921, Nowy Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Czerwińska Zofia 1904?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.07-1943.12
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wicińska Teresa 24.01.1912, Kraków
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Babicach
Data wydarzenia1942.04-1944.08
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Budziaszek Maria 08.09.1920, Kraków
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10-1944.10.20
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Drezno (Niemcy)
Reiss Luba 24.06.1908
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.03.14-1944.08
LokalizacjaKraków, Getto KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Bergen-Belsen (Niemcy)
Gątkiewicz Maria 05.09.1897, Rzeszów
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.11.30-1944.07.22
LokalizacjaKraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Ravensbrück (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Przetocka Helena 22.12.1889, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.02.13-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Kuropatwa Eugeniusz 28.05.1922
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.11.13-1943.11.13
LokalizacjaParchocin Nowy Korczyn Brzostków (woj. świętokrzyskie) Pawłów (pow. buski) Busko-Zdrój
Derwiński Franciszek 1909?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.11-1943.12
LokalizacjaOdrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz-Birkenau Borzykowa (woj. świętokrzyskie) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Janik Andrzej 1900?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1944.12
LokalizacjaSłabkowice Busko-Zdrój
Kubiński Stanisław 30.03.1889, Sambor (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Śledziński Tadeusz 1902?
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.20-1944.12.19
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau)
Jeremkiewicz Kazimierz 25.09.1914, Tarnów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.04.05-1943.03.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau)
Jagiełło Józef 08.01.1900, Jagiełła
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.06-1944.10.20
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Tokarzewski Jan 13.04.1902
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.12-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I
Zieliński Roman 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.02.28-1944.12.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Wilecki Stanisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.14 - 1942.03.27
LokalizacjaWilno (Litwa), Siedziba NKWD (Sąd Okręgowy), ul. Ofiarna 94 (ul. Aukų 2a) Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Kotielnicz (Rosja, obwód kirowski) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Nukus (Uzbekistan) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) kołchoz Lenina (Uzbekistan, Karakałpacja, Toʻrtkoʻl tumani, Qumboskan) rejon Sardobiński (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski)
Wiśniewski Ludwik 1900.08.17
Temat