Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (13622)
Filipowska (Freund) Ilza 14.01.1902, Wrocław
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.03.13-1944.05.15
LokalizacjaWieliczka Kraków, Obóz pracy przymusowej „Kabel” (filia KL Plaszow), ul. Prokocimska 75 KL Plaszow
Langevin Hélène 25.05.1909, Fontenay-aux-Roses (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.10.31-1944
LokalizacjaRomainville (Francja), Obóz przejściowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau Châteaubriant (Francja) Paryż (Francja), Więzienie La Santé, Rue de la Santé 42 Drancy (Francja), Obóz przejściowy
Wdowińska Klara 1925?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943-1945.01.18
LokalizacjaKL Plaszow KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Wodzisław Śląski KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Miś Władysław 1900?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05.14-1944.09.20
LokalizacjaKL Auschwitz I
Paczyński Józef 29.01.1920, Wadowice
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05.13-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Czajkowska Danuta 04.08.1921, Pułtusk
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek
Walecka Ewa 1923?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek
Plaskura Władysław 10.05.1905, Łazy (dziś: Orłowa, Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.12
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Łambinowice Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Cyba Eugeniusz 07.12.1921, Sosnowiec
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.24
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy Tarnów (woj. małopolskie) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05.18-1943
LokalizacjaRozwadów (Stalowa Wola) Nowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01
LokalizacjaŁódź Terezin (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Wołkowysk (Białoruś)
Wolszczak Genowefa 1919?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.01.15-1944.02
LokalizacjaZwoleń (woj. mazowieckie), Szkoła Rolnicza, ul. Wojska Polskiego 78 Zwoleń (woj. mazowieckie) Leokadiów
Kulawik Justyna 1909?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.05.16-1944.06.18
LokalizacjaZwoleń (woj. mazowieckie) Zwoleń (woj. mazowieckie), Szkoła Rolnicza, ul. Wojska Polskiego 78 Radom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1
Zieliński Antoni 12.03.1922, Białaczów
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.10.01-1942.10.31
LokalizacjaBiałaczów, Urząd Gminy, ul. Piotrkowska 12
Feliński Zygmunt 27.05.1913, Skromina
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.03.15-1943.03.15
LokalizacjaSkronina
Półgrabski Stanisław 1910?, Petrykozy (pow. opoczyński)
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.09-1943.12
LokalizacjaPetrykozy (pow. opoczyński)
Krakowiak Ryszard 1923?
TematRadom – terror na co dzień
Data wydarzenia1940.03.30-1945.05.02
LokalizacjaRadom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Radom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Firlej (Radom), Cmentarz Komunalny, ul. Ofiar Firleja 45 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Słuzałek Bronisława 1905?, Mokrzesz
TematZiemia Częstochowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.12.26-1944.12.26
LokalizacjaPniaki Mokrzeskie
Poduszczak Janina 10.08.1917, Rożki
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1942.12-1944.04
LokalizacjaJedlnia-Letnisko Siczki, Obóz pracy przymusowej Solec nad Wisłą
Stapf Adam 01.08.1907, Tarnów
Temat