Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (287)
Starczewski Bronisław 1908?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.28
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Ust-Typył (Rosja, obwód swierdłowski) Is (Rosja, obwód świerdłowski) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Dżambuł (Taraz, Kazachstan) Mary (Turkmenistan) Ługowoje (Kazachstan)
Juszczyk Janina 29.11.1928, Mariówka (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1941.10.23
LokalizacjaPosiołek im. Kujbyszewa (Jenisiejsk, Rosja, Kraj Krasnojarski) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Krasnojarsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski)
Borasiński Jan 15.08.1897, Goszczyno Górne
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09-1941.09.24
LokalizacjaRejon solwyczegodsk (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Irak
Karczmarczyk Aurelia 09.10.1905, Oświęcim
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942
LokalizacjaChristoforowo (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Jedliński Edward 1918?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaKostyczewka (Kazachstan, obwód kustanajski) Ługowoje (Kazachstan) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Bartoszewicz Emilia 09.11.1915
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.05.15
LokalizacjaCeperka (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bajan (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Kirowka (Auł Bajmaganbieta Iztolina, Kazachstan) Presnowka (Kazachstan), Sowchoz - Ferma nr 3 Gʻuzor (Uzbekistan)
Klima Mieczysław 1923?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12-1943
LokalizacjaMamlut (Kazachstan) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Ługowoje (Kazachstan) Ostaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD
Blachuta Czesław 1923?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.03.09
LokalizacjaPawłodarskoje (Kazachstan, obwód pawłodarski) Ługowoje (Kazachstan)
Karaś Witold 1920?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.23
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Obwód kustanajski (Kazachstan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Pałaszkiewicz Helena 1906?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.10-1942
LokalizacjaObwód pawłodarski (Kazachstan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Mikuszewska Maria Danuta 1909?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Bolszaja Bukonʹ (Ułkien Bokien, Kazachstan, obwód wschodniokazachstański), Sowchoz Czigilek
Szczubiński Maksymilian 1900?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.23
LokalizacjaUktym (Rosja, obwód archangielski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotlina Fergańska (Uzbekistan)
Szubienicka Anna 1919?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.01
LokalizacjaSoluga (Rosja, Obwód archangielski) Shahrisabz (Uzbekistan) Wilajet bucharski (Uzbekistan) Teheran (Iran)
Lisica Jadwiga 03.01.1924, Krzemieniec (dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Krzemieniec (Ukraina), Gimazjum samorządowe, ul. Zaułek Trynitarski (ul. Czernichowskiego 8) Rejon leński (Rosja, obwód archangielski) Krzemieniec (Ukraina), Stacja kolejowa Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Szarga Władysław 1922
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.18
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bartoszówka (Ukraina, obwód tarnopolski) Biała-Czortkowska (Ukraina), Stacja kolejowa Ustʹ-Kokol (Rosja, Kraj Permski) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski), Stacja kolejowa Farab (Otrar, Kazachstan) Dżyzak (Uzbekistan)
Zdanowicz Mieczysław Zygmunt 1908.01.11
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.07
LokalizacjaRejon kniażpogostski (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kazachstan
Sarkowski Feliks
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.01
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Rejon zyriański (Rosja, obwód tomski) Asino (Rosja, obwód tomski)
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Polek Czesław 1909?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.11-1942.03.25
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Mosty Wielkie (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Hołowacz Longina 04.03.1922, Kamień (dziś: Białoruś)
Temat