Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8008)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Frankiewicz Feliks 1922
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.12
LokalizacjaIhrowica (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) Noszul (Rosja, Republika Komi) wilajet namangański (Uzbekistan) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan)
Folitarczyk Bronisław 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1942.01.15
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Omeliany (Wielika Omeliana, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilno (Litwa)
Fudali Stefania
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.21
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Podhorki (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kałuski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Obwód archangielski (Rosja)
Gajewski Józef 1899
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaDąbki (Ukraina, obwód iwanofrankowski) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Librantowa (pow. nowosądecki)
Gołowicz Feliks 1898.05.10
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Shabar (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon akkuliński)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gostkiewicz Jerzy
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10 - 1942.01.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Koszedary (Litwa, okręg kowieński) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Grabowy Stanisław 1919.04.10
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.03.15
LokalizacjaPodwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Górko-Omielawski January
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łuck (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) stacja kolejowa Kattaqo'rg'on (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Nowosybirsk (Rosja) Ulaniki (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński)
Grajewski Władysław 1921.10.08
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaHłuboczek Wielki, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) rejon kordajski (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Sieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski)
Gasperowicz Henryk 1918
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939 - 1942.02.22
Lokalizacja-
Fleszar Franciszek 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.17 - 1942.03.31
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina, obwód lwowski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Klepinowski Otton 1911.11.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.03 - 1942.03.22
LokalizacjaSopot Kowno (Litwa) Ramenai (Litwa, okręg kowieński) rejon turoczacki (Rosja, Republika Ałtaj) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ałmaty (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Gdańsk
Karol Józef 1911.05.25
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.05
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Horodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Lwów (Ukraina) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Szoptykol (Kazachstan, obwód północnokazachstński, rejon imienia Gabita Musrepowa) Taszkient (Uzbekistan) obwód lwowski (Ukraina)
Gąsior Władysław
Temat