Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7810)
Skotnicki Jerzy 12.02.1902, Łódź
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.06-1945.01.27
LokalizacjaKL Majdanek Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1945.01.31
LokalizacjaSochaczew KL Majdanek Milanówek, ul. Żwirowa (ul. Fiderkiewicza) Żyrardów Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Grodzisk Mazowiecki KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Pruszków, Dulag 121 Mszczonów
Wrotniak Julia 28.12.1916, Zamość
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10.07-1945.01
LokalizacjaWarszawa KL Auschwitz I Wilno (Litwa) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Denisow Piotr 1894?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1939-1944
LokalizacjaKraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau Zamość KL Gross-Rosen KL Mauthausen-Gusen (Austria) Biłgoraj (woj. lubelskie)
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warzyce (Jasło), Zakład Karny, Warzyce 467 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3
Trębaczowski Jan 22.02.1920, Radzionków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.12.18-1945.01.18
LokalizacjaRadzionków Bytom, Siedziba Gestapo, ul. Gustav-Freytagstrasse (ul. Oświęcimska 11) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.04.07-1945
LokalizacjaJaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa, Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz)
Wolken Otto 27.04.1903, Wiedeń (Austria)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.20-1945.01.27
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Gross-Rosen KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Theresienstadt (Czechy) KL Majdanek
Wolman Jakub 13.07.1914
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.04-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz III (Monowitz) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bratysława (Słowacja) Żylina (Słowacja) Bronna Góra (Białoruś)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaPoznań Lublin KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie)
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wiszniowski Alojzy 1914?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.29-1941.10.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Śniatyń (Ukraina) Stecowa (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Bałta (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Irkuck (Rosja, obwód irkucki)
Sosenka Franciszek 1924
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.16 - 1941.09.29
LokalizacjaIwieniec, "Dom żołnierza", ul. Dzierżyńskiego (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Iwieniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński, ul. 1 maja) Stołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Górski Stanisław 1903
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.09.22-1943.03.07
LokalizacjaKamionki (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Winnica (Ukraina) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja, obwód magadański) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Presnowka (Kazachstan), Sowchoz - Ferma nr 3 Workuta (Rosja, Republika Komi) Kitab (Uzbekistan) Zadniszówka (Podwołoczyska, Ukraina) Mysłowa (Ukraina)
Klahr Febus 1893?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.20-1942.02.22
LokalizacjaBorszczów (Ukraina) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Starokonstantynów (Ukraina) Tajga (Rosja, obwód kemerowski) Ukraina (Rosja, obwód amurski) Margʻilon (Uzbekistan) Czortków (Ukraina) Lwów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Atras Franciszek 1900.10.08
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.14
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Bakszty (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Iwieniec (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja), Więzienie „Szpalerka”, ul. Shpalernaya 25 Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Tagowski Marian 30.07.1902
Temat