Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7307)
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej - Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek - terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Dumała Tytus 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaKruszyna (pow. radomski) Wola Goryńska KL Auschwitz-Birkenau Bliżyn, Obóz pracy przymusowej Lager-Kruszyna, Obóz szkoleniowy Dalejów
Tenenbaum Janina 1914?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Sobkowicz Antoni 1895?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Ostasiewicz Wacław 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.03 - 1942.04.24
LokalizacjaKirow (Rosja) Dołki (Polska, województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sosnogorsk (Rosja, Republika Komi), Areszt śledczy NKWD, osada Lya-jol 13 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Owsiejko Leonard 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1942.08.24
LokalizacjaNowojelnia (Białoruś, obwód grodzieński, rejon zdzięcielski) Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński) Stołpce, stacja kolejowa (Białoruś, obwód miński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gródek Jagielloński (Gródek, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Nelszer Otton
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.15 - 1943.03.09
LokalizacjaŁużki (Białoruś, obwód witebski, rejon szarkowszczyński), koordynaty: Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Naplodra Konstanty
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.19
LokalizacjaTeheran (Iran) Ujma (Rosja, obwód archangielski, rejon primorski)
Niemiro Adam
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1942.07.24
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Nitów (Rosja, obwód moskiewski), Obóz jeniecki Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Zosin (Białoruś, obwód grodzieński, rejon słonimski), koordynaty:
Niejander Józef 1902
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.02
LokalizacjaWybranówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon żydaczowski) Maganskij, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Krasnojarskij, rejon bieriozowski) Ługowoje (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Takuszewicz Michał 1917.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.01 - 1942.04.20
LokalizacjaKirow (Rosja) Buj (Rosja, obwód kostromski) Kostroma (Rosja), Areszt Śledczy, ul. Sowiecka 88 Gʻuzor (Uzbekistan)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowakowski Władysław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.07.15
LokalizacjaSwaryń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Teheran (Iran) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowak Józef 1896
Temat