Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6829)
Sulik Józef 15.01.1905
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1942.08-1943.05.07
LokalizacjaFalenica (Warszawa)
Strąk Stanisław 1901?
TematFort Pomiechówek – katownia na Mazowszu
Data wydarzenia1941.03.10-1944.09.31
LokalizacjaPomiechówek, Fort III
Zalewski Stanisław 1892?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.08-1944.08
LokalizacjaTreblinka, Karny obóz pracy przymusowej Stara Maliszewa Chruszczewka Szlachecka Chruszczewka Włościańska
Steinhauf Renata
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09-1944.10.26
LokalizacjaBarłożno Mątowy Wielkie
Steinhauf Renata
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09-1944.10.26
LokalizacjaBarłożno Mątowy Wielkie
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1943.05-1945
LokalizacjaPałubin Bünebüttler (Hamburg, Niemcy) Liniewo Jabłonowo Pomorskie
Jarząbek Józef
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.07.25-1945
LokalizacjaNowy Bukowiec
Wątrobski Ludwik 1890?
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1943.06-1945.12.03
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Nowa Dęba KL Auschwitz-Birkenau Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Jeżyński Konstanty 10.12.1922, Marianówka (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1940.12-1943.07.15
LokalizacjaAleksandrówka (Ukraina, rejon łucki) Łuck (Ukraina) Ludwiszyn (Ukraina), koordynaty: 50.772007, 25.099085 Wsiełodówka (Ukraina), koordynaty: 50.74175834985038, 25.171329157559192 Antonówka (Ukraina) Zaborol (Ukraina) Usickie Budki (Ukraina) Marjanówka (Ukraina)
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Radomski Józef 1895
Temat