Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6395)
Bednarczyk Jan
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.12 - 1942.02.26
LokalizacjaRóżanystok (Polska, wojeództwo podlaskie, powiat sokólski, gmina Dąbrowa Białostocka) Pawłodar (Kazachstan) Kujbyszew (Rosja, obwód nowosybirski)
Bryja Joachim
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaBrzeżany (Ukraina) Bieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Kuzioł (Rosja, Repubublika Komi, rejon kojgorodski)
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Wnęk Antoni 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09 - 1942.03.14
LokalizacjaToustoług (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) obwód swierdłowski (Rosja)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Owczarczuk Antoni 1918.02.15
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.24 - 1941.08
LokalizacjaZaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Jasik Sózef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941.09.21
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Ludwig Jan 1919
Temat