Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6379)
Rukat Wincenty 1894
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942.09.14
LokalizacjaTeheran (Iran) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Koczmes (Rosja, Republika Komi) Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Jarzębski Andrzej 1896
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaWeteranówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Łanowce (Ukraina, obwód tarnopolski), stacja kolejowa Pieszczanka (Rosja, Kraj Permski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Qorakoʻl (Uzbekistan, wilajet bucharski), stacja kolejowa
Dziewulski Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28 - 1943
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Dzierza Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.15 - 1941.09.18
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Berdyczów (Ukraina), Klasztor karmelitów bosych (Więzienie NKWD), ul. Soborna Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Dobrzański Władysław 1911.01.22
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.28 - 1942.05.05
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Fojcik Wilhelm 1897.04.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.15-1941.09.23
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Zaleszczyki (Ukraina, obwód tarnopolski) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Chmara Józef 1898.11.25
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.15
LokalizacjaNaliboki (Białoruś) Kamenka (Białoruś, obwód miński, rejon stołpecki) Zielony Bor (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wożegocki) Teheran (Iran)
Chołubko Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.12.14-1942.04.18
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Chojnacki Bolesław 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.08-1942.09.08
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Penza (Rosja)
Cyran Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.04.16
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan)
Cytrynik Dawid
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24-1942.02.07
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Wołogda (Rosja) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Belbałtlag (Rosja, Republika Karelia) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Chełm Warszawa, 1. Szpital Okręgowy im. J. Piłsudskiego, Al. Niepodległości 218
Halejko Piotr 1902
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.16-1942.03.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Grochowski Jan 1901.07.12
Temat