Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6352)
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Wierczkowski Antoni 1894.02.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.04.01
LokalizacjaBydgoszcz Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Chełm Rożyszcze (Ukraina, obwód wołyński) Kopaczówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Simanówka (Rosja, obwód nowosybirski) Asino, stacja kolejowa (Rosja, obwód tomski) Nowosybirsk (Rosja) stacja kolejowa Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) obwód żambylski (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Wierzbicki Józef 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.23
LokalizacjaTeheran (Iran) Kuchczyce (Białoruś, obwód miński, rejon klecki) Yakkabogʻ (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Siniawka (Białoruś, obwód miński, rejon klecki)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaDorohusk Farap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Filipowski Andrzej 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.10 - 1942.03.01
LokalizacjaDobcza (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski, gmina Adamówka) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Rakpas (Rosja, Republika Komi, rejon kniażpogostski) Ługowoje (Kazachstan)
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Wnęk Antoni 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09 - 1942.03.14
LokalizacjaToustoług (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) obwód swierdłowski (Rosja)
Willmann Szymon 1901
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.20 - 1942.03.20
LokalizacjaGródek Jagielloński (Gródek, Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewwostłag (Rosja, obwód magadański)
Wilkowski 1910
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - ?
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rosja
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zdunek Szczepan 1892
Temat