Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6311)
Jankowski Antoni 1875
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941.04-1945
LokalizacjaSkolimów (Konstancin Jeziorna)
Marszał Stanisław 1875?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.10.03
LokalizacjaRadzymin
Tupacz Bolesław 1895
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1941.10.20-1942.05.15
LokalizacjaBiedrzyce-Koziegłowy Karniewo (pow. makowski)
Dyksiński Stanisław 1912?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940.06-1943.12
LokalizacjaBieżuń (woj. mazowieckie) Sierpc
Kownacki Stanisław 03.04.1929, Koszyszcze (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942.02.10-1945.01.28
LokalizacjaMatyldów (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Koszyszcze (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Retowo (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Sławatycze (Ukraina), koordynaty: 25.45980484572202 Trościanka (Ukraina) Susk (Ukraina) Baszowa (Ukraina) Gaj (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Walerianówka (Ukraina)
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Peczyński Józef 1901?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.10-1942.10
LokalizacjaKobyłka (pow. wołomiński) Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wołomin (Warszawa)
Parzęcki Wawrzyniec 1904?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1942.01.01-1943.03
LokalizacjaBielsk (woj. mazowieckie) Gdańsk Zagroba
Skrzypczak Józef 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaCzaplowizna Warszawa, Getto
Ulmer Roman 11.06.1902
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1942.11
LokalizacjaPłońsk, ul. Warszawska Płońsk, ul. Pułtuska Płońsk, ul. Wyszogrodzka Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kosnowicz Adolf Oktawin (Ukraina)
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1942-1943.11
LokalizacjaPodberezie (Ukraina) Korszów (Ukraina) Jeziorany Szlacheckie (Ukraina) Oktawin (Ukraina) Stasin (Kałusów, Ukraina) Włodzimierz Wołyński (Ukraina) Smołowa (Ukraina), koordynaty 50.772790, 24.238861 Horyczów (Ukraina) Poryck (Pawliwka, Ukraina) Hnidawa (Łuck, Ukraina) Łuck (Ukraina) Przebraże (Hajowe, Ukraina) Huta Stepańska (Huta, Ukraina) Janowa Dolina (Bazaltowe, Ukraina)
Sarnowski Edmund 1909?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940-1945.01.17
LokalizacjaMława, ul. Narutowicza
Grycan Weronika 1902?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1941.10.12-1944
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Sobkowicz Antoni 1895?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Tenenbaum Janina 1914?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1942.03.22-1943.06.06
LokalizacjaRohatyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Pędich Jan
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1941.09.28-1942.09.30
LokalizacjaSokołów Podlaski Niemiecki obóz zagłady Treblinka Węgrów (pow. węgrowski)
Krawczyk Halina 02.09.1919
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.08.18-1945.01.23
LokalizacjaWarszawa Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie) Lauf an der Pegnitz (Niemcy) Norymberga (Niemcy) Berlin (Niemcy) Fordon (Bydgoszcz), Więzienie ciężkie dla kobiet, ul. Rynek 8
Pawłowski Roman 1911?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1940.04.07-1944.04
LokalizacjaSuwałki Suwałki, Więzienie, ul. Dwernickiego 17 KL Soldau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Grossbard
Temat