Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6192)
Jakubowicz Adam 1893.01.09
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.19 - 1942.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Urał Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan Uzbekistan
Hajduczek Paweł
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.08
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tuchenicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon brzeski)
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Haber Majer
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.07
LokalizacjaButyń (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) Stacja kolejowa Kornaczówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Bieriezniki, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Permski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Iran Palestyna Chorążec
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Węgrzyn Piotr 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939 - 1941.12.31
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Skałat (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wierczkowski Antoni 1894.02.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.04.01
LokalizacjaBydgoszcz Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Chełm Rożyszcze (Ukraina, obwód wołyński) Kopaczówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Simanówka (Rosja, obwód nowosybirski) Asino, stacja kolejowa (Rosja, obwód tomski) Nowosybirsk (Rosja) stacja kolejowa Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) obwód żambylski (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Futerek Tomasz 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1940.05
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Donbas (Ukraina)
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Dąbkowski Wiktor 1890
Temat