Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6183)
Gąsior Władysław 1906.02.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.25 - 1941.06
Lokalizacjastacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej ulica Słowackiego 6, Równe (Ukraina) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Opałkowice (Kraków)
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Galuk Stefan 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.05 - 1942.04.17
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Banach Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.28
LokalizacjaUściług (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Chełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zieleńce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Winnica (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Helman Antoni
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.21 - 1942.03.23
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Czokpak (Kazachstan)
Waserberger Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.02 - 1941.12.24
LokalizacjaTarnów Rzeszów Brody (Ukraina) Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Monasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Buczacz (Ukraina) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina, obwód lwowski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Haber Majer
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warsza Henryk 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.03 - 1942.05.05
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Didžioji g. 34, Kościół świętego Kazimierza (Wilno, Litwa) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Ejszyszky (Litwa, okręg wileński) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Ajkino, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi, rejon ust-wymski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wałasiek Stanisław 1895.07.15
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.07
LokalizacjaButyń (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) Stacja kolejowa Kornaczówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Bieriezniki, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Permski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Kołchoz Trudowik (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Iran Palestyna Chorążec
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Węgrzyn Piotr 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939 - 1941.12.31
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Skałat (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wądałkowski Henryk 1903
Temat