Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6209)
Polak Wacław
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.08-1945
LokalizacjaPiechowice (woj. pomorskie)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Tadeusiak Franciszek 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Niekrasz Stanisław 1920
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.11.16
LokalizacjaKriwoje (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Powierza Jan 1902?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaWyszków (pow. wyszkowski)
Sawicki Leopold 1906?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.11-1942.08
LokalizacjaOstrówek (pow. węgrowski)
Zajek Ignacy 1900?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.03-1944.11
LokalizacjaŁyse (pow. ostrołęcki)
Mroczek Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.04.19-1945.04.12
LokalizacjaMalbork Kolonia (Niemcy)
Czubaj Wincenty 1895?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1943.05
LokalizacjaBeniaminów (woj. mazowieckie) Dąbkowizna (Wólka Radzymińska)
Dąbrowska Stanisława
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.11.23-1942.09.17
LokalizacjaTurów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin KL Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Wiecki Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11-1941.03
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Chotycze Klincz (Wielki Klincz) Toruń Głodowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Wysin
Dumała Tytus 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaKruszyna (pow. radomski) Wola Goryńska KL Auschwitz-Birkenau Bliżyn, Obóz pracy przymusowej Lager-Kruszyna, Obóz szkoleniowy Dalejów
Krogulski Robert Ludwik
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.08-1944
LokalizacjaLegionowo
Feret Ludwik 1901.08.10
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.18
Lokalizacjastacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski, rejon ryskulowski) Kaduj (Rosja, obwód irkucki, rejon niżnieudiński) Mazów (Ukraina, obwód lwowski, rejon złoczowski)
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Newkowicz Zygmunt 1895.02.09
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.12 - 1941.08.04
Lokalizacja-
Uszacki Leon 1918
Temat