Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Perpetrators
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6113)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkand (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zygmunt Władysław 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.21
LokalizacjaRejon brodzki (Ukraina, obwód lwowski) rejon kotłaski (Rosja, obwód archangielski) Obwód żambylski (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Michalski Władysław 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Halicz (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Zepp Zygmunt 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27 - 1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Lotnisko (Port Lotniczy Lwów) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Michalski Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.14 - 1942.02.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Uchański Zenon 1897
Temat