Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6159)
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Galuk Stefan 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.05 - 1942.04.17
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Dewald Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1943
Lokalizacja-
Heksel Józef
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.28 - 1942.02.08
LokalizacjaUżhorod (Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski)
Dębski Eugeniusz 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.24 - 1942.02.18
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Moskwa (Rosja), Presnieńskie Więzienie Przejściowe, 1-j Silikatnyj projezd, 11 Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski)
Helman Antoni
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.21 - 1942.03.23
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Czokpak (Kazachstan)
Jakubowicz Adam 1893.01.09
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.19 - 1942.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Urał Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan Uzbekistan
Dobrzański Władysław 1911.01.22
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.28 - 1942.05.05
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Domaszewicz Jan 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.27
LokalizacjaZubielewicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Szoksza (Rosja, obwód archangielski) Kagan (Uzbekistan) Nawoi (Uzbekistan), stacja kolejowa
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Dubowik Aleksander
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.08.25 - 1942.02.28
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Nowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Mińsk (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia)
Duklewski Kazimierz 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.11 - 1942.03.23
LokalizacjaWysocko Wyżne (Ukraina, obwód lwowski, rejon turczański) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Oszwor (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Dworzecki Sergiusz 1917.12.13
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1943
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warzager Jerzy
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.06.26 - 1942.04.16
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Krasnouralsk (Rosja, obwód swierdłowski) Kokand (Uzbekistan, wilajet fergański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Waserberger Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.02 - 1941.12.24
LokalizacjaTarnów Rzeszów Brody (Ukraina) Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Monasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Buczacz (Ukraina) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina, obwód lwowski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Warsza Henryk 1916
Temat