Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6073)
Halejko Piotr 1902
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.16-1942.03.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Mikołajów (Ukraina), więzienie śledcze, ul. Łagierne pole Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1
Handelsman Czesław 1902
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.07-1941.09.19
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Ostrów Mazowiecka Zambrów
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Henke Czesław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 -1941.08.27
Lokalizacja-
Herbełko Jan 1921
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.31
LokalizacjaLesko Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Uchta (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Demuth Franciszek 1913.10.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.06
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Sytno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wielkie Łuki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej, Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zołotonosza (Ukraina, obwód czerkaski), stacja kolejowa Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Domaszewicz Jan 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.27
LokalizacjaZubielewicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Szoksza (Rosja, obwód archangielski) Kagan (Uzbekistan) Nawoi (Uzbekistan), stacja kolejowa
Doubrawska Helena
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.29
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja) Białowieża (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Drozdowicz Kazimierz 1922.01.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.18 - 1941.09.10
LokalizacjaRejon miorski (Białoruś, obwód witebski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Gayrat (Uzbekistan, wilajet samarkandzki)
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Żuk Mikołaj 1917
Temat