Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6107)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Węgrzyn Piotr 1910
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939 - 1941.12.31
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Skałat (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wawszczak Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) stacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wądałkowski Henryk 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Obwód tarnopolski (Ukraina) Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Futerek Tomasz 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1940.05
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Donbas (Ukraina)
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Ulanowska Stefania 1900
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.19 - 1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Bajasz Utiepow (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ulański), koordynaty: Przemyśl Boke (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon żarmiński) Semej (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Drozd Piotr 1898
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.02
LokalizacjaPoniatówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) Krupiec (Ukraina, obwód rówieński, rejon radziwiłłowski) stacja kolejowa Michałówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski, rejon łuzski) żambylski obwód (Kazachstan) Prusy (Jampol) (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Nogły Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.10.01
Lokalizacja-
Wielgosz Józef 1919
Temat