Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6082)
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zepp Zygmunt 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.27 - 1941.08.25
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skniłów (Lwów, Ukraina), Lotnisko (Port Lotniczy Lwów) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baranowski Piotr 1899.06.24
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Kamionki, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Jan Chwastek 1900.01.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.27 - 1942.02.15
LokalizacjaRowiny (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Motol (Białoruś, obwód brzeski, rejon janowski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kirgistan Buchara (Uzbekistan) Grzegorzowice (Polska, województwo małopolskie, powiat krakowski, gmina Iwanowice)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Roj Ignacy 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia19.09.1939 - 1941.07
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Zaporoże (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Pierwsza lyvarna 36 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Babiarz Paweł 1900.07.06
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.19
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Sarnki Górne (Ukraina, obwód iwanofrankowski, rejon rohatyński), koordynaty: Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Tadeusiak Franciszek 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Telega Marcin
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Litene (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Tempiński Antoni 1900.10.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.25
LokalizacjaRejon brzeżański (Ukraina, obwód tarnopolski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaStacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Radtke Józef 1900.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Zdołbunów (Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytomierz (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Zakrzewski Tadeusz 1908
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.02.10
LokalizacjaUlica Hołówki 21 (Doncowa), Lwów (Ukraina) ulica Sobieskiego 10 (Braci Rohatyńców), Lwów (Ukraina) Pysoma (Rosja, obwód archangielski, rejon wierchnietojemski) Kazachstan
Gąsior Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.18 - 1942.02.11
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Terlecki Eugeniusz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.08.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Zamość Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Taratuta Piotr 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.24
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Lefortowo”, ul. Lefortowskij wał 5 Orzeł (Rosja), więzienie NKWD, ul. Krasnoarmiejskaja 10 Pawłodar ( Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Wielgosz Józef 1919
Temat