Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (13648)
Jałocha Zbigniew
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1944.06.21-1944.06.21
LokalizacjaSuskowola
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Kustra Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1942.03.18-1942.03.18
LokalizacjaKarolinów (woj. świętokrzyskie)
Ejgierd Stanisław 1897
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.09.30-1942
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Qoʻngʻirot (Uzbekistan) Urgencz (Uzbekistan)
Frankiewicz Eliasz 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.22-1941.09.16
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Fiszcher Pinkus 1905
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.28-1941.09.11
LokalizacjaPodhajce (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Chirchiq (Uzbekistan)
Fieglar Jakub 1886
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.06
LokalizacjaZałoźce (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Karabas (Kazachstan) Bular Batyra (Zaimka, Kazachstan, obwód żambylski, rejon kordajski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Forysz Piotr 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941
LokalizacjaWojeoziero (Rosja, obwód archangielski, rejon chołmogorski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Chimboy (Uzbekistan, Karakałpacja) Zarmitan (Uzbekistan, rejon koszrabacki)
Staszak Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.10-1941.06.28
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tallinn (Estonia)
Stankiewicz Edward 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08.25
LokalizacjaPawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Safiejko Witold 01.01.1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.29-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan)
Wagner Leon 1899?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02
LokalizacjaTłumacz (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Norylsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Szepelski Stanisław 1900
TematNa zesłaniu – Obwód kostromski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.08
LokalizacjaPołdniewica (Rosja, obwód kostromski) Ługowoje (Kazachstan)
Weinlös Józef
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.25-1941.09.30
LokalizacjaPołtawa (Ukraina) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Charków (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Sownarkomowskaja 5 (ul. Żon Myronosyć 5) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kijów (Ukraina) Lwów (Ukraina)
Luks Marian 1894
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia-
Lokalizacja-
Luszecki Marcin 1900
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia-
Lokalizacja-
Sawicki Kazmierz 1922?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12-1942.12.15
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Lubimówka (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Samarkanda (Uzbekistan)
Sawicki Wacław 1919?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.09-1941.11.09
LokalizacjaSokółka (woj. podlaskie) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Łojko Jan 1903
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.12.02-1941.12.02
LokalizacjaLipowica (Ukraina, obwód iwanofrankowski) Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Horodno (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Zamość Kijów (Ukraina) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina) Piostraja Dreswa (Rosja, obwód magadański) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski), Dworzec Kolejowy, ul. Aleutskaya 2 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja, obwód magadański), Port Morski, ul. Marksa 27 Pietropawłowsk (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski)
Litka Mieczysław 28.03.1926
Temat