Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5957)
Fudali Stefania
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.21
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Podhorki (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kałuski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Obwód archangielski (Rosja)
Gajewski Józef 1899
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaDąbki (Ukraina, obwód iwanofrankowski) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Librantowa (pow. nowosądecki)
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gołowicz Feliks 1898.05.10
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Shabar (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon akkuliński)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Grochowski Jan 1901.07.12
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.28 - 1941.09.14
LokalizacjaWarszawa, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, ul. Jagiellońska 38 Radom (Polska) stacja kolejowa Lublin (Polska) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Sarny (Ukraina, obwód rówieński) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Kijów (Ukraina) Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jafa (Izrael, dystrykt Tel-Awiw) Hajfa (Izrael) Tel Awiw-Jafa (Izrael) Teheran (Iran) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Kastina (Izrael) Bejrut (Liban) Damaszek (Syria) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Grajewski Bronisław 1903.02.07
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.07.01 - 1941.11.29
LokalizacjaStacja kolejowa Podzamcze Lwów (Ukraina) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Zubczaninowka (Rosja, obwód samarski, Samara) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gostkiewicz Jerzy
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10 - 1942.01.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Koszedary (Litwa, okręg kowieński) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Grabowy Stanisław 1919.04.10
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.03.15
LokalizacjaPodwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Lipieck (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Górko-Omielawski January
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łuck (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) stacja kolejowa Kattaqo'rg'on (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Nowosybirsk (Rosja) Ulaniki (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński)
Kilian Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.24 - 1941.09.29
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), plac Katedralny 7 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Troickoje (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon żambylski), koordynaty: 54.57940776436572, 67.68906124524223 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) ockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grajewski Władysław 1921.10.08
Temat