Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5861)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkand (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Nogły Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.10.01
Lokalizacja-
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wnęk Antoni 1898
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1939.09 - 1942.03.14
LokalizacjaToustoług (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) obwód swierdłowski (Rosja)
Wilarski Mieczysław 1920
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.25 - 1941.09.22
LokalizacjaKlesów (Ukraina, obwód rówieński, rejon sarneński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Irak
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zakrzewski Wacław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.19 - 1941.08
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Zalewski Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.26 - 1941.09.27
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zalewski Stanisław 1898
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.07.19 - 1941.09.20
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zyselman Leon
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.12.19 - 1942.01.26
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Ługowoje (Kazachstan)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zygmunt Władysław 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.21
LokalizacjaRejon brodzki (Ukraina, obwód lwowski) rejon kotłaski (Rosja, obwód archangielski) Obwód żambylski (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Michalski Władysław 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Halicz (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Zepp Zygmunt 1904
Temat