Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5742)
Jackowski Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.06-1943.03.06
LokalizacjaArmawir (Rosja, Kraj Krasnodarski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Kubiś Piotr
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.02.11 - 1942.11.18
LokalizacjaZarudzie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) miejski okręg Kizieł (Rosja, Kraj Permski) Republika Komi (Rosja) Cmolas
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Kułtyka Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjastacja kolejowa Medyka Kijów (Ukraina), dworzec Kolejowy Pimija (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Baranowski Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27 - 1943.03.07
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Rawkowski Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.08
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Szubunia (Rosja, obwód archangielski, rejon winogradowski) Czelabińsk (Rosja) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kirgistan Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Dziewulski Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28 - 1943
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dworzecki Sergiusz 1917.12.13
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1943
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Doliner Jerzy 1901.04.17
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01 - 1943
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Volodymira Ivasyuka 19 Iwano-Frankiwsk Lwów (Ukraina), dworzec kolejowy, plac Dworcowy 1 Ałmaty (Kazachstan), Siedziba NKWD, ul. Nauryzbai Batyr 108
Dewald Władysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939 - 1943
Lokalizacja-
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Waserberger Leon
Temat