Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5768)
Powierza Jan 1902?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaWyszków (pow. wyszkowski)
Zajek Ignacy 1900?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.03-1944.11
LokalizacjaŁyse (pow. ostrołęcki)
Mroczek Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.04.19-1945.04.12
LokalizacjaMalbork Kolonia (Niemcy)
Czubaj Wincenty 1895?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.09-1943.05
LokalizacjaBeniaminów (woj. mazowieckie) Dąbkowizna (Wólka Radzymińska)
Gąsowski Antoni 1891?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.10-1941.12
LokalizacjaZawady (Warszawa)
Dąbrowska Stanisława
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.11.23-1942.09.17
LokalizacjaTurów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin KL Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy)
Burdon Wiesława
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05-1942.02
LokalizacjaMalbork Grudziądz
Gąsowski Antoni 1891?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.10-1941.12
LokalizacjaWilanów (Warszawa)
Wiecki Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11-1941.03
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Chotycze Klincz (Wielki Klincz) Toruń Głodowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Wysin
Dumała Tytus 1903?
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaKruszyna (pow. radomski) Wola Goryńska KL Auschwitz-Birkenau Bliżyn, Obóz pracy przymusowej Lager-Kruszyna, Obóz szkoleniowy Dalejów
Krogulski Robert Ludwik
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1941.08-1944
LokalizacjaLegionowo
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Nowosielski Piotr
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.05.27 - 1941.10.11
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Turkiestan (Kazachstan) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Józefowicz Piotr 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.20-1941.09.01
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Gudogaj (Białoruś) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Ajkino (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Drozdowicz Kazimierz 1922.01.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.18 - 1941.09.10
LokalizacjaRejon miorski (Białoruś, obwód witebski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Gayrat (Uzbekistan, wilajet samarkandzki)
Trawiński Zdzisław 1897
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia? - 1941.09.03
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Telega Marcin
Temat