Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5689)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkand (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Nogły Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.10.01
Lokalizacja-
Wilarski Mieczysław 1920
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.25 - 1941.09.22
LokalizacjaKlesów (Ukraina, obwód rówieński, rejon sarneński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Irak
Zalewski Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.26 - 1941.09.27
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zalewski Stanisław 1898
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.07.19 - 1941.09.20
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zaprudnik Leon 1914
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.05.10
LokalizacjaHustaty (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) jarkowski rejon (Rosja, obwód tiumeński) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Kontoszyno (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon kosichiński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zyselman Leon
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.12.19 - 1942.01.26
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Ługowoje (Kazachstan)
Zieliński Idzi 1897.08.20
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia-
LokalizacjaPieszczanka (Rosja, Kraj Permski) rejon karakulski (Uzbekistan, wilajet bucharski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zieliński Józef 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1941.07
LokalizacjaChełm Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kniaż Pohost (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zygmunt Władysław 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.21
LokalizacjaRejon brodzki (Ukraina, obwód lwowski) rejon kotłaski (Rosja, obwód archangielski) Obwód żambylski (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Michalski Kazimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.14 - 1942.02.22
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Dubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskiego (ul. Zamkowa) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Juszko Bronisław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.03.10 - 1942.04.01
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) obwód archangielski (Rosja) obwód żambylski (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan) Iran Kiby (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański)
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Tomas Michał
Temat