Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9628)
Sawicki Wacław 1919?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.09-1941.11.09
LokalizacjaSokółka (woj. podlaskie) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Sankowicz Mendel
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.26-1941.07.28
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Wójcik Bazyli 01.01.1911
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1941.01.27-1942.01.20
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Kijów (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Rybińsk (Rosja, obwód jarosławski) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Samarkanda (Uzbekistan) Pawłowo (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Ługowoje (Kazachstan)
Wojna Stefan 1915?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.09.15- 04.02.1942
LokalizacjaKobryń (Białoruś) Obwód permski (Rosja)
Rybka Edward 1905
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.03.13-1942.03.10
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. Dworećka 116 Kamyszyn (Rosja, obwód wołgogradzki) Astana (Kazachstan)
Rubinstein Dawid 1921
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.09.24-1941.09.08
LokalizacjaSchodnica (Ukraina) Borysław (Ukraina) Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Rabinowicz Hieronim 1921?
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.26-1941.09.22
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Ratl Henryk 18.08, Borysław (dziś: Ukraina)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.25-1942.06.18
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Stryjska Lwów (Ukraina) Krasnoborsk (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Dechanabad (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski)
Romanowski Aleksander 1911
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.07.22-1942.03.18
LokalizacjaSiewwostłag (Rosja, obwód magadański) Margʻilon (Uzbekistan)
Rupel Franciszek 1901?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.08.23-1942.02.08
LokalizacjaNowa Wilejka (Wilno, Litwa) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kyzyłtepe (Uzbekistan)
Woźniński Józef 1899?
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1941.05.13-1942.03
LokalizacjaPoznań Wilno (Litwa) Sośwa (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Woś Franciszek 1917?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.07-1942.02.22
LokalizacjaMajkop (Republika Adygei) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Niżniaja Sałda (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Wołosewicz Kazimierz 26.07.1902, Ozierodowicze (dziś: Białoruś)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.23-1942.02.10
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Ozierodowicze (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowak Jerzy
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.02.18 - 1941.11.18
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Sąd okręgowy), ul. Bilińskiego (ul. Sacharowa) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bongold Jakub 1900
TematNa zesłaniu – Obwód wołgogradzki
Data wydarzenia1941.02.13-1942.02.22
LokalizacjaKołomyja (Ukraina) Krasnyj Partizan (Rosja, obwód wołgogradzki) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Borysiuk Mateusz 1903?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.20-1942.02
LokalizacjaJuchnowicze (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Karasu (Woroszyłowo, Uzbekistan)
Boroch Michał ?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.07.12-1941.09.13
LokalizacjaKałusz (Ukraina), Więzienie, ul. Bandery 24/ ul. Syczynskoho 11 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Lwów (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Cytowicz Michał 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.28-1941.09.11
LokalizacjaKrzywicze (Białoruś) Kazań (Republika Tatarstan, Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50
Bryning Sylwester 1898
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.08.24-1943
LokalizacjaBursztyn (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Połtawa (Ukraina) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Czabak Julian 1897?
Temat