Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5665)
Bartoszuk Zygmunt 1913
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12 - 1941.02.15
LokalizacjaPawłodar (Kazachstan)
Barachowski Jan 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.08.18
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Równe (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Republika Komi (Rosja) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaDorohusk Farap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Drozd Piotr 1898
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.02
LokalizacjaPoniatówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) Krupiec (Ukraina, obwód rówieński, rejon radziwiłłowski) stacja kolejowa Michałówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski, rejon łuzski) żambylski obwód (Kazachstan) Prusy (Jampol) (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki)
Banach Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.28
LokalizacjaUściług (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Chełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zieleńce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Winnica (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gajowy Józef 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.30
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Gliwa Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wasilewszczyzna (Litwa, okręg wileński, rejon wileński, gmina Rudomino) kopalnia “Kommunar” (Rosja, Chakasja, rejon szyryński)
Gąsior Władysław 1906.02.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.25 - 1941.06
Lokalizacjastacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej ulica Słowackiego 6, Równe (Ukraina) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Opałkowice (Kraków)
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Dajnowicz Stanisław 1914
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06.23
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Quizil Ribat (Irak)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Haber Majer
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.06
LokalizacjaChełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Dobrowolski Tomasz 1914.08.02
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kozikowo (Rosja, Republika Mari El, rejon juryński) Specposiołek “Czwarty Skład” wilajet fergański (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Demuth Franciszek 1913.10.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.06
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Sytno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wielkie Łuki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej, Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zołotonosza (Ukraina, obwód czerkaski), stacja kolejowa Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Hajduczek Paweł
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.08
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tuchenicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon brzeski)
Helman Antoni
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.21 - 1942.03.23
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Czokpak (Kazachstan)
Janczarski Teofil 1884.04.28
Temat