Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5520)
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Ulanowska Stefania 1900
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.19 - 1941.08
LokalizacjaBajasz Utiepow (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon ulański), koordynaty: Przemyśl Lwów (Ukraina) Boke (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański, rejon żarmiński) Semej (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Matejko Stanisław 1896.12.24
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.06.16 - 1941.09.24
LokalizacjaWilno (Litwa) Jezioro Onega (Rosja) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski)
Czerniecki Zbigniew
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.23-1941.08.21
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag, OŁP nr.15, budowa fabryki cementu Krutaja (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Pińsk (Białoruś), Siedziba NKWD, ul. Albrechtowska (ul. Kirowa) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska
Haas Ludwika
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.14-1942.06.20
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Szypunowo (Rosja, Kraj Ałtajski) Sowchoz Sypunowskij, ul. Sadowaja 74, Krasnyj Jar (Rosja, Kraj Ałtajski, rejon szypunowski) Wilno (Litwa), Uniwersytet Wileński
Jankowski Antoni 1875
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941.04-1945
LokalizacjaSkolimów (Konstancin Jeziorna)
Wiejcki Stanisław 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.04-1941.11
LokalizacjaNarty (pow. sochaczewski) Warszawa, Getto
Ziemski Marian
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1941.02 - 1941.12
LokalizacjaBudzanów, więzienie NKWD (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Niżny Nowogród (Rosja), Więzienie ul. Gagarina 26 Republika Komi (Rosja)
Wardach Hieronim
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1941.07.01-1944.03
LokalizacjaKijarz (Ukraina) Rożyszcze (Ukraina) Kiwerce (Ukraina) Katerynówka (Ukraina) Olganówka (Ukraina) Rudnia (Ukraina) Wełnianka (Ukraina) Sitarówka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina) Adamówka (Ukraina) Matyldowa (Ukraina) Retowo (Ukraina) Kopaczówka (Ukraina) Sokul (Ukraina) Elżbietyn (Ukraina), koordynaty: 50.92524054222905, 25.35332705447704 Gaj (Ukraina) Łuck (Ukraina)
Skrzypczak Józef 1890?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1941.09-1942.05
LokalizacjaCzaplowizna Warszawa, Getto
Budzyński Adam 1904?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.09-1941.02.15
LokalizacjaWarszawa, Getto Grójec (pow. grójecki)
Lam Lilia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Ziemia Stanisławowska
Data wydarzenia1941.08.03-1941.10.12
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Krawczyk Halina 02.09.1919
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.08.18-1945.01.23
LokalizacjaWarszawa Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie) Lauf an der Pegnitz (Niemcy) Norymberga (Niemcy) Berlin (Niemcy) Fordon (Bydgoszcz), Więzienie ciężkie dla kobiet, ul. Rynek 8
Grossbard
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Małopolska
Data wydarzenia1941.06.20-1942.11.30
LokalizacjaKulików (Ukraina) Zwertów (Ukraina) Wiesenberg (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Kościejów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Żółkiew (Ukraina), Getto
Wniler Samuel 12.11.1914, Wiedeń (Austria)
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Małopolska
Data wydarzenia1941.06.21-1942.12.01
LokalizacjaZborów (Ukraina) Brody (Ukraina) Winnica (Ukraina) Załoźce (Ukraina) Brody (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Szkolna 6 Kozaki (Ukraina) Niemiecki obóz zagłady Bełżec Podhorce (Ukraina) Brody (Ukraina), Getto Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska134 (ul. Szewczenka 134) Lacko (Solanuwatka, Ukraina) Jaktorów (Ukraina) Płuhów (Ukraina) Radziwiłłów (Ukraina) Dubno (Ukraina) Równe (Ukraina) Koniuszki (Ukraina)
Wagner Rózia
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Małopolska
Data wydarzenia1941.06.30-1943.01
LokalizacjaLwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Getto Przeworsk Lwów (Ukraina), Koszary, ul. Zamarstynowska 7 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Łąckiego (ul. Bandery 1) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, ul. Starodandetna (ul. Mularska) Lwów (Ukraina), ul. Nowej Rzeźni (ul. Promysłowa) Lwów (Ukraina), Gmina Żydowska, pl. św. Teodora Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Czwartaków (ul. Kwytnewa) Szczerzec (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Winniki (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Sokolniki (Ukraina, obwód lwowski), Obóz pracy przymusowej Kurowica (Ukraina), Obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina), Obóz pracy przymusowej, ul. Janowska 134 (ul. Szewczenka 134) Lwów (Ukraina), ul. Pełtewna (al. Czornowoła) Lwów (Ukraina), Arbeistamt Jedeneinstant, ul. Zamknięta (ul. Zamknena)
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaSmoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Tomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Janczulewicz Hieronim 1899
Temat