Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5157)
Michelis Zygmunt 17.03.1880, Bycz (woj. kujawsko-pomorskie)
TematKościół prześladowany
Data wydarzenia1939.10.08-1943.05
LokalizacjaWarszawa, Areszt Centralny, ul. Daniłowiczowska 7 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Radom KL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa, Szpital Ewangelicki, ul. Karmelicka 10 (ul. Nowolipie 9/11) Warszawa, Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, pl. Małachowskiego 1
Falkowska Janina 11.03.1914, Warszawa
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1941-1943
LokalizacjaWarszawa, Pałac Blanka, ul. Senatorska 14 Warszawa, Areszt Centralny, ul. Daniłowiczowska 7 Treblinka, Karny obóz pracy przymusowej
Fastman Ludwik 31.07.1899, Drohobycz (dziś: Ukraina)
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1939-1943.01
LokalizacjaRadom, Getto Glinice Radom, Getto Śródmieście
Mackiewicz Jan 1907?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.05.08-1943
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski, Powiatowa spółdzielnia rolniczo-hutnicza Opatów, Cmentarz, ul. Cmentarna Włostów (woj. świętokrzyskie)
Glibowska Maria 08.11.1907, Rudniki
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.04.11-1944
LokalizacjaKlimontów (pow. sandomierski), Obóz pracy Opatów, Firma Bata
Obzejta Jadwiga
TematPrzerwane dzieciństwo – Mazowsze
Data wydarzenia1944-1944
LokalizacjaŁosice (woj. mazowieckie) Czuchów (woj. mazowieckie)
Gniazdowski Franciszek 10.06.1911, Dąbrowa Wielka (woj. Podlaskie)
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1943.03-1945
LokalizacjaCzyżew-Sutki Czyżew (woj. podlaskie)
Danis Bronisława
TematZiemia Ostrowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.03.01-1945
LokalizacjaBrańszczyk
Schlagintweit Willi 05.06.1907
TematMasowa eksterminacja – KL Mauthausen-Gusen
Data wydarzenia1942.10-1943.04
LokalizacjaKL Auschwitz III (Monowitz) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Hersbruck (filia KL Flossenbürg, Niemcy)
Ehrlich Rudolf 15.06.1902
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1943.06.01-1945.04.09
LokalizacjaKL Theresienstadt (Czechy) Mysłowice (woj. śląskie) Wesoła (Mysłowice), Obóz pracy przymusowej Fürstengrube (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau)
Ferri Luigi 09.09.1932, Mediolan (Włochy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.12-1945.01.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Rzym (Włochy) Triest (Włochy), Via della Conta 4
Matlak Maria 08.09.1912, Włosienica (pow. oświęcimski)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.05.24-1945.01.28
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bielsko-Biała, Siedziba Gestapo, ul. Matejki 6 Oświęcim
Sehn Jan 22.04.1909, Tuszów Mały
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.11-1945.05.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Łęczyca Bolesławiec (woj. dolnośląskie) Bruksela (Belgia) Paks (Węgry)
Tulinka Wojciech
TematDom Żołnierza, Fort VII, Żabikowo – wielkopolski szlak śmierci
Data wydarzenia1943.04-1945.01.12
LokalizacjaŻabikowo (Luboń), Obóz karno-śledczy Żabikowo (Luboń), Cmentarz parafii św. Barbary KL Fort VII Posen
Mroczek Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.04.19-1945.04.12
LokalizacjaMalbork Kolonia (Niemcy)
Brzoskowski Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05.12-1945
LokalizacjaStary Barkoczyn (pow. kościerski) Nowy Barkoczyn (pow. kościerski) Hedersleben (Niemcy)
Dankowska Jolanta
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939.08.18-1945
LokalizacjaHammerstein (Niemcy), Stalag II B Kalisz (woj. pomorskie) Chojnice Neubrandenburg (Niemcy), Stalag IIA
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1942.05-1945.08.05
LokalizacjaNakło nad Notecią Pałubin Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz przejściowy (filia KL Stutthof) [53.129341642105516, 17.688731724819494] Liniewo
Charszla Lidia
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939.09.01-1944.11
LokalizacjaHammerstein (Niemcy), Stalag II B Kościerzyna Gross-Born (Kłomino), Oflag II D Kołobrzeg
Knappe Janina 16.02.1916, Nowogródek (dziś: Białoruś)
Temat