Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4904)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Chuzal Jan 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.20
LokalizacjaJaroszewo (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Zaruzskaja (Rosja, obwód archangielski) Qorako‘l (Uzbekistan, wilajet bucharski) Shahrisabz (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski), koordynaty:
Nowakowski Władysław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.07.15
LokalizacjaSwaryń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Teheran (Iran) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowak Józef 1896
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Tarnopol (Ukraina) Teheran (Iran) Denysiw-Kupczynce, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon kozowski) rejon iżemski (Rosja, Republika Komi) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Andiżan (Uzbekistan)
Bazyliński Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09. - 1942.08.14
LokalizacjaZastawie (Ukraina, obód rówieński, rejon berezieński) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Szobja (Rosja, obwód archangielski, rejon wilegodzki) Witiunino (Rosja, obwód archangielski)
Nowicki Antoni 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Troick, stacja kolejowa (Rosja, obwód czelabiński) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Tarkowski Bronisław 1917.12.13
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.12.02 - 1942.07.07
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Gʻuzor (Uzbekistan)
Drzewoszewski Józef
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.30 - 1942.03.22
LokalizacjaLitwa Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Niemenczyn (Litwa, okręg wileński) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) czimbajski rejon (Uzbekistan, Karakałpacja)
Faber Jakub 1910
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.22 - 1942.03.15
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina) Czortków (Ukraina, obwód tarnopolski) Czerkasy (Ukraina) Charków (Ukraina) Kursk (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Laja (Rosja, obwód swierdłowski, górnouralski okręg miejski) Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Cendrowski Juljan 1918.11.18
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.09.21 - 1942.03.24
LokalizacjaKarolówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zaleszczycki) Czortków (Ukraina), Siedziba NKWD Kursk (Rosja) stacja kolejowa San-Donato (Rosja, obwód swierdłowski, okręg miejski Niżny Tagił) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Zawadówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon monasterzyski)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Kubiś Piotr
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.02.11 - 1942.11.18
LokalizacjaZarudzie (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski) miejski okręg Kizieł (Rosja, Kraj Permski) Republika Komi (Rosja) Cmolas
Malinowski Antoni 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04-1942.03.15
LokalizacjaBiałystok Lipieck (Rosja, obwód lipiecki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Urba Julian 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23 - 1942.03.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Babioch Andrzej 1892.09.30
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.09 - 1942.04.06
LokalizacjaKulików (Ukraina, obwód lwowski, rejon żółkiewski) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Konotop (Ukraina, obwód sumski), więzienie, ul. Baturńska 2 Nieżyn (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Aktobe (Kazachstan), koordynaty: 50°16′N 57°13′E
Rukat Wincenty 1894
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942.09.14
LokalizacjaTeheran (Iran) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Koczmes (Rosja, Republika Komi) Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Józefczyk Wojciech 1896.11.14
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.07
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Hajnówka (Polska), stacja kolejowa Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski): Koson (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Strzałkowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon somborski)
Jańczyk Wacław
Temat