Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (496)
Biłyk Stefan
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.05-1941
LokalizacjaCharków (Ukraina) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kosów Huculski (Kosów, Ukraina) Kołomyja (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Krutaja (Rosja, Republika Komi)
Żelichowski Władysław 1908.06.25
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.18 -1941.09.13
LokalizacjaRówne (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Warszawa Jagodzin (Ukraina) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Charków (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kyłtowo (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Richert Waldemar 1910?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.19-1942.03.27
LokalizacjaPolanica (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Odessa (Ukraina) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Urgencz (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Frąckiewicz Józef 1896.09.18
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.13-1941.12.24
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Serafińce (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon horodeński) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Śledź Józef 1908?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1942.01.09
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Pleszczenice (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Górnicki Jan 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.10.25
LokalizacjaSkałat (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Minakowski Jan 29.05.1917
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bieluńce (Białoruś) Raduń (Białoruś) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Pieczora (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnogwardiejsk (Bułungur, Uzbekistan)
Faja Ernest 24.12.1920, Izabelów
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.07.15
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowotroickoje (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi)
Arciszewski Jan 1907, Pińsk
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.26 - 1941.11
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Soleczniki (Litwa) Bieniakonie (Białoruś) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Samarkanda (Uzbekistan) Równe (Ukraina) Jaszuny (Litwa)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Orzechowski (Dżumała) Bronisław 1918?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1942.01
LokalizacjaNadwórna (Ukraina) Rafajłowa (Bystrzyca, Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina) Orsza (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Werdum Piotr 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12 - 1942.02
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) obwód orenburski (Rosja) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Radziewicz Wacław 1902
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.18 - 1941.08.28
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilno (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Ziembicki Henryk 1886
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia-
LokalizacjaDubno (Ukraina), Więzienie, ul. Matczyńskie (ul. Zamkowa) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Onegłag (Rosja, Republika Karelii) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) Kazachstan Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Palestyna
Weinlös Józef
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.25-1941.09.30
LokalizacjaPołtawa (Ukraina) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Charków (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Sownarkomowskaja 5 (ul. Żon Myronosyć 5) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kijów (Ukraina) Lwów (Ukraina)
Andruszkiewicz Józef 1893?
Temat