Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1163)
Doliński Bohdan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.20-1942.03.01
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Homel (Białoruś) Obwód północnokazachstański (Kazachstan)
Cimet Józef
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.02.05-1942.02.12
LokalizacjaOwoszcznoje (Ukraina, Autonomiczna Republika Krymu, Rejon dżankojski), sowchoz №4 Konserwtrestu im. 8 marca Kołomyja (Ukraina) Krasnodarski Kraj (Rosja) Stalinabad (Duszanbe, Tadżykistan) rejon romitański (Uzbekistan, wilajet bucharski) Buchara (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Żmujda Władysław 1909.03.29
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.24 - 1942.07.15
LokalizacjaKijów (Ukraina) Kołchoz im. Stalina (Ukraina, obwód czerkaski, rejon zwinogródzki) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Gʻuzor (Uzbekistan) Kowel (Ukraina, obwód wołyński)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Szandrocha Wacław 1919.08.08
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.04 - 1942.02.17
LokalizacjaLipieck (Rosja, obwód lipiecki) Obwód kirowski (Rosja) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Wawiórka (Białoruś, onwód grodzieński, rejon lidzki)
Szwec Michał
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942
LokalizacjaIwanków (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Orzeł (Rosja)
Miśkiewicz Alfons 1919.01.05
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.05 - 1942.02.25
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Synowiec Antoni
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.05 - 1942.02
LokalizacjaObwód woroneski (Rosja) Obwód kirowski (Rosja) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Uss Bronisław 1921
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02 - 1941.10.21
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1
Molus Stanisław
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.08.01
LokalizacjaHorodenka (Ukraina) Majkajyn (Kazachstan)
Bartoszko Kazimierz 09.10.1898
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.01-1941.09.09
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Wilejka (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Borysów (Białoruś)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Sawicki Józef 1911
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.12-1942.02.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Lublin Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Turowicz Aleksander 1893.06.25
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.26. - 1941.08.20
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Kazachstan Iran Irak
Bubniewicz Wladyslaw 1898?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939-1942.07.07
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Buczyński Michał 28.09.1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.23-1942.02.07
LokalizacjaKamionka Strumiłowa (Kamionka Bużańska, Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Omsk (Rosja, obwód omski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Konotop (Ukraina, obwód sumski) Charków (Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski)
Turzyński Władysław 1898
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.08 - 1942.02
LokalizacjaUlbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Taszkent (Uzbekistan) Ługowoje (Kazachstan)
Tuczapski Roman 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.02.09 - 1942.02.06
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Czermak Franciszek 1889
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.14-1941.09.12
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Brunstein Stanislaw 27.10.1914
Temat