Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4604)
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Grochowski Jan 1901.07.12
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.28 - 1941.09.14
LokalizacjaWarszawa, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, ul. Jagiellońska 38 Radom (Polska) stacja kolejowa Lublin (Polska) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Sarny (Ukraina, obwód rówieński) Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Połtawa (Ukraina) Kijów (Ukraina) Susk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tomaszgród (Ukraina), jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jafa (Izrael, dystrykt Tel-Awiw) Hajfa (Izrael) Tel Awiw-Jafa (Izrael) Teheran (Iran) Gedera (Izrael, Dystrykt Centralny) Kastina (Izrael) Bejrut (Liban) Damaszek (Syria) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Goslinowski Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.07 - 1941.09.23
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Gostkiewicz Jerzy
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10 - 1942.01.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Koszedary (Litwa, okręg kowieński) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Garncarek Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Garncarek Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Grik Jak 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Górko-Omielawski January
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łuck (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) stacja kolejowa Pawłodar (Kazachstan) stacja kolejowa Kattaqo'rg'on (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Nowosybirsk (Rosja) Ulaniki (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński)
Kilian Jan 1910
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.24 - 1941.09.29
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), plac Katedralny 7 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Troickoje (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon żambylski), koordynaty: 54.57940776436572, 67.68906124524223 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) ockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grajewski Władysław 1921.10.08
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaHłuboczek Wielki, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) rejon kordajski (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Sieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski)
Klepinowski Otton 1911.11.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.03 - 1942.03.22
LokalizacjaSopot Kowno (Litwa) Ramenai (Litwa, okręg kowieński) rejon turoczacki (Rosja, Republika Ałtaj) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ałmaty (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Gdańsk
Karol Józef 1911.05.25
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.05
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Horodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Lwów (Ukraina) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Szoptykol (Kazachstan, obwód północnokazachstński, rejon imienia Gabita Musrepowa) Taszkient (Uzbekistan) obwód lwowski (Ukraina)
Gąsior Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.18 - 1942.02.11
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gąsior Władysław 1906.02.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.25 - 1941.06
Lokalizacjastacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej ulica Słowackiego 6, Równe (Ukraina) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Opałkowice (Kraków)
Bogiń Jan
Temat