Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4490)
Bińkowski Stanisław
TematEgzekucje na Mazowszu
Data wydarzenia1943.11-1944.09
LokalizacjaZaborów Sieraków (pow. warszawski-zachodni)
Sowa Józef
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Częstochowskiej
Data wydarzenia1942-1943.09.01
LokalizacjaWierzchowisko (woj. śląskie) Częstochowa
Ciećwierz Jan
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.11-1944.08
LokalizacjaTruskaw Zaborów
Brener Liber 08.11.1907, Turzysk
TematHolocaust – likwidacja getta w Częstochowie
Data wydarzenia1942-1943.06.26
LokalizacjaSkarżysko-Kamienna Częstochowa, Getto Częstochowa, Obóz pracy przymusowej „Hasag Pelcery”, ul. 1 Maja (ul. Filomatów 14) Częstochowa, Cmentarz żydowski, ul. Złota Częstochowa, ul. Kawia Częstochowa, Huta Częstochowa „Hasag Raków”, ul. Kucelińska Częstochowa, ul. Krótka Częstochowa, Rynek Warszawski (pl. Bohaterów Getta) Bliżyn
Bronicki Florian 07.12.1907, Inowrocław
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1940.03.30-1943.08.17
LokalizacjaWarszawa, Dulag, ul. Skaryszewska 8
Jeleń Piotr 15.01.1921, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.05-1943.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz)
Mosiewicz-Mikusz Danuta 10.02.1920, Jasło
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.06.16-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Skowronek Władysław 17.02.1907, Biskupie (woj. lubelskie)
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943-1943.11.03
LokalizacjaKL Majdanek
Malcherczyk Jerzy 1920?
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06-1943.09.21
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy Chorzów (woj. śląskie) Freudental (Niemcy)
Anonim
TematTerror rozproszony – filia KL Stutthof w Inowrocławiu
Data wydarzenia1939.09.27-1943.05.31
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Inowrocław, Obóz przejściowy, ul. Okrężek Ciechocinek Radogoszcz (Łódź), Rozszerzone więzienie policyjne, ul. Zgierska 147
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Galewski Alfred 06.01.1899, Charlottenburg (Berlin, Niemcy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.09.13-1944.11
LokalizacjaWarszawa Bruksela (Belgia) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Vuksanović Novka 1918?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.24-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Poznań KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Belgrad (Serbia) Łódź KL Theresienstadt (Czechy)
Kowalczyk Janina 10.03.1907, Golkowice
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01-1943.08
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Kraków KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Rajsko (pow. oświęcimski) KL Auschwitz II (Birkenau) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 10 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bochnia, Dworzec kolejowy Hamburg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Cunder Milan 1908?
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.11-1945.04
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Lieberose (filia Sachsenhausen, Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Berlin (Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Nohra (Niemcy)
Sarnowska Jadwiga 1921?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.09.14-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Żywulska Krystyna 01.09.1914, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.08.25-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Majdanek KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada
Kownacki Franciszek
TematLudobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich – Wołyń
Data wydarzenia1943.03.25-1944.04
LokalizacjaWólka Kotowska (Ukraina) Taraż Nowy (Poczajów, Ukraina) Rafałówka (Ukraina, obwód rówieński) Aleksandrówka (Ukraina, rejon łucki) Janów (Ukraina) Ołyka (Ukraina) Jurydyka (Ukraina) Dermanka (Ukraina) Klepaczów (Ukraina)
Skóra Adam
Temat