Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4455)
Stachura Stefan 1901?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.06-1944
LokalizacjaOpatów, Cmentarz, ul. Cmentarna Opatów, ul. Ćmielowska
Żardecki Józef 1886?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaOpatów, Spółdzielna rolniczo-handlowa, ul. Ćmielowska
Adwent Stefan 1925?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.03-1945.04.11
LokalizacjaOpatów, Cmentarz, ul. Cmentarna KL Buchenwald (Niemcy) Opatów, ul. Słowackiego 1
Turska Józefa 1906?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaOpatów, Cmentarz, ul. Cmentarna
Turski Jan 1898?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaOpatów, Cmentarz, ul. Cmentarna
Kidoń Franciszek 1890?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942-1945.04.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Opatów, Cmentarz, ul. Cmentarna
Glibowska Maria 08.11.1907, Rudniki
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.04.11-1944
LokalizacjaKlimontów (pow. sandomierski), Obóz pracy Opatów, Firma Bata
Łazarz Marian 1922?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaOpatów, ul. Słowackiego 1 KL Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Lüneburg (Niemcy), Obóz pracy przymusowej
Urbański Stanisław 1929?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaOpatów, Cmentarz, ul. Cmentarna Opatów, ul. Słowackiego 1
Głuszak Józef 27.10.1913, Koszyce Małe
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.11.23-1944.11
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Koszyce Małe KL Gross-Rosen Tarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Wrocław, Leśnica, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen)
Mosiewicz-Mikusz Danuta 10.02.1920, Jasło
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.06.16-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Weszke Wacław 1905?
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.12.18-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Chorzów (woj. śląskie) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Jędrusiak Michalina 29.09.1906, Kraków
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.31- 1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Drábek Jaroslav 06.04.1901, Chrudim (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01
LokalizacjaKL Majdanek KL Theresienstadt (Czechy) Lidice (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Praga (Czechy), Więzienie Pankrác, ul. Soudní 1 Łódź, Getto Pilzno (Czechy)
Sowa Kazimierz 28.12.1923, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01.05
LokalizacjaKL Auschwitz I
Olszówka Erwin 24.09.1916, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy)
Porębski Henryk 01.07.1911, Solka (Rumunia)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Majdanek KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Wiatr Mieczysław 02.04.1917, Stary Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Schwarzwald (Niemcy)
Budziaszek Maria 08.09.1920, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.10.31-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Drezno (Niemcy)
Dybus Marian 13.08.1921, Bochnia
Temat