Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4029)
Wielgosz Józef 1919
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08
LokalizacjaWerba (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Młodowo (Ukraina, obwód rówieńskii), Jeniecki obóz pracy przymusowej rejon krzemieniecki (Ukraina, obwód tarnopolski) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wilkowski 1910
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - ?
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rosja
Wierczkowski Antoni 1894.02.16
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.04.01
LokalizacjaBydgoszcz Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Chełm Rożyszcze (Ukraina, obwód wołyński) Kopaczówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon rożyszczeński) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Simanówka (Rosja, obwód nowosybirski) Asino, stacja kolejowa (Rosja, obwód tomski) Nowosybirsk (Rosja) stacja kolejowa Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) obwód żambylski (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Uchański Zenon 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25 - 1941.08.22
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Pękalski Tadeusz 22.11.1910, Burkanów (Ukraina)
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.08.27-1940.03.20
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Katyń (Rosja, obwód smoleński), Las katyński Złoczów (Ukraina) Lwów (Ukraina), ul. Rydygiera 9 (ul. Galileusza 9) Przemyślany (Ukraina) Katowice Kijów (Ukraina)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Witeszczak Karol 1919?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.03.27-1942.09.18
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Humań (Ukraina) Aleksiejewska (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Doubrawska Helena
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.29
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja) Białowieża (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowakowski Władysław 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.07.15
LokalizacjaSwaryń (Białoruś, obwód brzeski, rejon drohiczyński) Teheran (Iran) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaStacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
Jarzębski Andrzej 1896
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaWeteranówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Łanowce (Ukraina, obwód tarnopolski), stacja kolejowa Pieszczanka (Rosja, Kraj Permski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Qorakoʻl (Uzbekistan, wilajet bucharski), stacja kolejowa
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Chodorowski Jan 1897
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.15-1942.02.23
LokalizacjaWasiliszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Szczuczyn (Białoruś) Szczuczyn (Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor oo. Pijarów) stacja kolejowa Różanka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon szczuczyński) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Słonim (Białoruś) Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Stołpce (Białoruś) Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 stacja kolejowa Krasiwaja (Kazachstan, obwód akmolski, rejon jesilski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Smoleńsk (Rosja) Moskwa (Rosja) Obwód północnokazachstański (Kazachstan) stacja kolejowa Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki, rejon siemionowski) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Usolłag (Rosja, Kraj Permski) Jesil, stacja kolejowa (Kazachstan, obwód akmolski) Astana (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Gostkiewicz Jerzy
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.10 - 1942.01.10
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Koszedary (Litwa, okręg kowieński) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Siewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Grendo Bronisław 06.07.1905
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.03.22-1942.03.14
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński) Wierchnieuralsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD, ul. Siewiernaja 1 Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Ługowoje (Kazachstan)
Ościsławski Michał 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1942.04.01
LokalizacjaZawiasy (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki, sielsowiet Gierwiaty) Litwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Tokmok (Kirgistan, obwód czujski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Galewski Aleksander 1908
Temat