Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3817)
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Kowalski Marcin
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.15-1943
LokalizacjaSwierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Taszkient (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Kułtyka Michał
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjastacja kolejowa Medyka Kijów (Ukraina), dworzec Kolejowy Pimija (Rosja, Kraj Krasnojarski)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Rawkowski Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.08
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Szubunia (Rosja, obwód archangielski, rejon winogradowski) Czelabińsk (Rosja) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kirgistan Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Dziewulski Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28 - 1943
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Doliner Jerzy 1901.04.17
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01 - 1943
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Volodymira Ivasyuka 19 Iwano-Frankiwsk Lwów (Ukraina), dworzec kolejowy, plac Dworcowy 1 Ałmaty (Kazachstan), Siedziba NKWD, ul. Nauryzbai Batyr 108
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Wilkowski 1910
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.24 - ?
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rosja
Sikora Ludwik 1912
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.06.14-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Kościół Wszystkich Świętych i klasztor karmelitów, Ul. Rudnicka (Rūdninkų g. 20/1) Gari (Rosja, obwód swierdłowski)
Sulik Józef 15.01.1905
Temat